State-Street-spravujuca-35-biliona-zatvara-svoje-pobocky-v-New-Yorku

State Street, ktorá je jedným z najväčších správcov aktív sveta, zatvára svoje dve kancelárie v centre Manhattanu, pretože spoločnosť na Wall Street prijíma hybridný pracovný model.

Presun pobočiek State Street, za sochou „Fearless Girl“ mimo newyorskej burzy, podčiarkuje tlak, ktorému je trh s komerčnými nehnuteľnosťami vystavený, pretože pandémia mení spôsob, akým ľudia pracujú.

State Street, ktorá spravuje zhruba 3,5 bilióna dolárov, zatvára obe svoje kancelárie v blízkosti Rockefellerovho centra. Osoba oboznámená s touto záležitosťou poznamenala, že tento krok zasiahne približne 500 zamestnancov, ktorí tam predtým pracovali.

Vo vyhlásení spoločnosti State Street sa uvádza: „Aby sme vyhoveli hybridom v rámci pracovnej sily, usilovne sme sa pozreli na našu realitnú stopu v New Yorku a je potrebné zaistiť, aby naše potreby v oblasti nehnuteľností boli v súlade s tým, kde naši zamestnanci budú pracovať.“

O uzavretí pobočiek, o ktorom ako prvý informoval denník The Wall Street Journal, State Street prišla s interným informovaním zamestnancov v mesiaci máj.

State Street uviedla, že zatiaľ čo kancelárie na uliciach 1290 a 1040 Avenue of the Americas sa zatvárajú, finančný gigant do portfólia pridáva zdieľaný pracovný priestor na Manhattane. Spoločnosť uviedla, že zamestnanci budú mať prístup k ďalším pracovným priestorom v New Jersey a Stamforde v Connecticute.

Skupina State Street vo vyhlásení nakoniec uviedla: „Sme radi, že naši zamestnanci v oblasti NYC, vrátane členov nášho vedúceho globálneho tímu v New Yorku, náš hybridný pracovný model vítajú a príjmajú.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár