Na-Stedry-vecer-do-USA-priletelo-takmer-milion-ludi

Po tom, čo letecká doprava v stredu prekonala v rámci pandémie, TSA uviedla, že vo štvrtok na letiskách po celej krajine skontrolovala 846 520 ľudí.

Štedrovečerný deň nesignalizuje koniec sviatočného cestovateľského zhonu, ale jedná sa skôr o čiastočné upokojenie, než sa ľudia, ktorí odišli z mesta na piatkové prázdniny, začnú vracať domov. Čísla TSA ukazujú, že za posledný týždeň bolo na kontrolných stanovištiach TSA skontrolovaných 7 189 521 ľudí.

Štedrý večer nasleduje po šiestich dňoch po sebe, keď sa počet osobných letov v USA pohybuje okolo alebo viac ako milióna cestujúcich. V stredu dosiahol rekord uprostred pandémie, pri čísle 1 119 123 cestujúcich. Počet ľudí, ktorí leteli na Štedrý večer, predstavuje tretinu objemu toho istého dňa spred roka, kedy na presun využilo leteckú prepravu viac ako 2,5 milióna ľudí.

Slabý počet cestujúcich na jeseň prinútil americké letecké spoločnosti prepustiť desaťtisíce zamestnancov. Vedúci predstavitelia spoločností United a American Airlines však v utorok oznámili plány na obnovenie „dočasného zamestnania“ tisícov svojich pracovníkov v reakcii na to, že Kongres prijal svoj najnovší návrh zákona pre úľavu v rámci pandémie Covid-19.

Nový zákon zahŕňa rozšírenie programu podpory miezd v leteckom priemysle, ktorý vyčleňuje 15 miliárd dolárov na pomoc s cieľom priviesť späť viac ako 32 000 zamestnancov spoločností United a American Airlines, ktorí v septembri čelili prepusteniu. Spoločnosti tvrdia, že ďalšie finančné prostriedky stačia na vyplácanie týchto pracovníkov do 31. marca.

Napriek tomu, Centrá pre kontrolu chorôb nedávno zvýšili snahu udržať cestujúcich doma.

Vo vyjadreniach uvádzali: „Cestovanie môže zvýšiť vašu šancu na šírenie a nakazenie sa ochorením COVID-19,“ … „Odloženie cesty a pobyt doma je najlepší spôsob, ako chrániť seba a ostatných pred COVID-19.“

Pred stredou bol predchádzajúci pandemický rekord stanovený na nedeľu po Dni vďakyvzdania.

Nárast v leteckej doprave vyvoláva nové obavy odborníkov v oblasti zdravia, že dôjde k ďalšiemu zvýšeniu výskytu koronavírusových infekcií, ktoré bude podobné zvýšeniu zaznamenanému po Dni vďakyvzdania.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár