Elektrické vozidlo Volkswagen ID 3 je u zákazníkov obľúbené.

Elektrické vozidlo Volkswagen ID 3 je u zákazníkov obľúbené.

Volkswagen poznamenala, že jej IT systémy čelili rozsiahlym náporom, keď sa ľudia ponáhľali objednať si svoj nový elektrický automobil cez webovú stránku spoločnosti.

Nemecká automobilka vo štvrtok uviedla, že v priebehu 24 hodín dostala 10 000 objednávok na ID.3 1ST, odkedy boli rezervácie v Európe umožnené a jej počítačové systémy neboli schopné zvládnuť tak vysoký počet návštev.

Spoločnosť vo vyhlásení uviedla: “Na niektorých trhoch to viedlo k dlhým čakacím dobám a prerušeniam v procese registrácie,” … “Volkswagen tvrdo pracoval na odstránení problémov.”

Limitovaná edícia ID.3 1ST má dojazd až 400 kilometrov a v Nemecku bude stáť menej ako 40 000 eur (45 000 dolárov). Zákazníci potrebujú zložiť zálohu vo výške 1 000 eur (1 120 EUR) na rezervovanie jedného z 30 000 automobilov, ktoré Volkswagen plánuje vyrábať. Počas prvého roka budú mať okrem iných stimulov aj bezplatné nabíjanie.

Súvisiace: Volkswagen vsadil svoju budúcnosť na elektromobily

Automobilka Volkswagen očakáva, že tento automobil začne dodávať v apríli 2020. Model je prvý, ktorý sa vyrába na novej platforme elektrických vozidiel Volkswagen, ktorá je nazývaná ako MEB.

Kým počet objednávok je impozantný, je ďaleko za značkou Tesla.

Keď Tesla v roku 2016 predstavila podobne ocenený Model 3, v prvom dni dostala 200 000 objednávok. Automobilke Tesla sa nepodarilo splniť rozsiahly počet cieľov a termínov ohľadom produkcie, keďže sa snažila udržať krok s dopytom.

Volkswagen dúfa, že jej modulárna elektrická súprava, čiže MEB, pomôže dobehnúť Teslu v závode elektrických vozidiel. Spoločnosť opísala platformu ako „srdce“ svojej „elektrickej ofenzívy“.

Nemecká automobilka plánuje v najbližšom desaťročí vydať 70 rôznych elektrických modelov , medzi ktorými sú značky Audi, Porsche a Škoda.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár