Suverenny_fond_Saudskej_Arabie_investuje_do_mesta_zabavy_2017

Saudská Arábia počas víkendu oznámila plány pre vybudovanie mestá zábavy o rozlohe 334 kilometrov štvorcových. Toto “mesto zábavy” na juh od hlavného mesta Rijádu by mal byť plný športovými, kultúrnymi a rekreačnými zariadeniami, vrátane safari a zábavného parka značky Six Flags.

Suverénny investičný fond Kráľovstva bude hlavným investorom v projekte, čo v súlade s vyhlásením zástupcu korunného princa Mohammeda bin Salmana, cez štátnu tlačovú agentúra SPA pre ňho v roku 2018 pripraví pôdu a mal byť otvoreným do roku 2022.

Ostatní miestni a medzinárodní investori do tohto projektu taktiež poskytnú kapitál, avšak objem ich investície bol bez ďalších podrobností.

Princ Mohammed vo svojom vyhlásení poznamenal: “Toto mesto sa podľa Božej vôle stane jedinečnou kultúrnou pamiatkou a dôležitým centrom pre oblasť zábavy rekreácie, kultúry a sociálnych potrieb budúcich generácii kráľovstva.”

Americká spoločnosť Six Flags v júnovom vyhlásení uviedla, že začala rokovania so saudskou vládu, ohľadom výstavby zábavných parkov, ako súčasť saudskoarabského úsilia “Vision 2030”, kde sa budú snažiť rozšíriť svoje odvetvie zábavy a posnažia sa o diverzifikáciu ekonomiky.

Súvisiace:
Saudsko-Arabský princ plánuje investičný fond v hodnote $ 2 biliónov!
SoftBank a Saudská Arábia vytvárajú investičný fond o $ 100 miliardách

Výkonný riaditeľ Jim Reid-Anderson neskôr v priebehu roka poznamenal, že spoločnosť má v Saudskej Arábii za cieľ vybudovať tri parky, pričom každý z nich bude stáť v rozmedzí 300 až 500 miliónov dolárov.

Reformný program s označením “Vision 2030” (Vízia 2030) obsahuje plány pre jednoduchý odklon ekonomiky tohto kráľovstva z ropného sektora a vytvárania pracovných miest pre mladých Saudov.

Ale rozvoj odvetvia zábavy je v islamskej ríši plný ťažkostí, čo je ovplyvnené prísnym sociálnym prostredím, kde od žien je požadované aby nosiť obyčajné dlhé šaty, kiná a alkohol sú zakázané a verejné priestory sú rodovo segregovanými.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatch

Facebook komentár