Svet najbohatších ľudí sa taktiež môže deliť do rôznych kategórii. Dnes Vám prinášame mapu jednotlivých krajín sveta podľa ktorej zistíte, či najbohatší jednotlivec krajiny si svoj majetok zarobili sám, alebo ho zdedil.

Celkové členenie poukazuje na fakt, že 52% najbohatších ľudí z každého národa sa narodilo so striebornou lyžičkou. Zvyšok si muselo svoj obrovský majetok vytvárať sami a vlastním pričinením.

Za zmienku stojí informácia, kde bohatstvo tzv. „samo-rostlých“ boháčov má tendenciu byť väčšie – ich priemerný majetok je o 58% väčší, než u tých ktorí svoje peniaze zdedili. Traja z najbohatších ľudí sveta – Bill Gates, Amancio Ortega zo Španielska a Carlos Slim z Mexika – pochádzajú zo skupiny samo-rostlých miliardárov a sú oveľa viac bohatšími, než najväčšia dedička rodinného bohatstva skupiny L’Oréal –  Liliane Bettencourtová.

Súvisiace: 
Tu sú krajiny, kde žije najbohatších 0,00168% obyvateľov sveta
Bohatstvo miliardárov v dynastiách sveta v obklúčení

Amoros napísal, že je naozaj obdivuhodné vytvoriť tak veľký majetok počas jednej generácie a dostať sa tak medzi najbohatších ľudí sveta,” … “Tí, ktorí ho dedia, ho môžu zveľaďovať niekoľko generácií.”

Forbes uvádza, že približne 70% najbohatších Američanov vytvorilo svoje bohatstvo vlastným pričinením. A čo viac, časopis poukázal na to, že bohatstvo týchto ľudí je v skutočnosti stále viac na vzostupe, keďže v roku 1984 ich podiel bol menší – menej ako polovica z rebríčku Forbes 400.

Zdroj: HowMuchNet

Facebook komentár