Takmer_30_percent_Europanov_nema_ziadne_uspory_2017

Nový prieskum ukázal, že 3 z 10 Európanov a 1 zo 6 Američanov nemá vôbec žiadne úspory.

Prieskum 15 000 ľudí v 15 krajinách zo strany holandskej banky ING ukázal, že nízke úrokové sadzby po celom rozvinutom svete odradili ľudí od sporenia, zatiaľ čo životné náklady prinútili mnohých jednotlivcov, aby siahli na svoje úspory.

Prieskum, ktorý uskutočnila výskumná divízia (banky ING) Ipsos naznačuje, že 29% ľudí v Európe nemá žiadne úspory. Dokonca z tých, ktorí majú stranou odloženú časť peňazí, tretina z nich má len ekvivalent čistej mzdy troch mesiacov alebo dokonca aj menej.

USA sú v lepšom stave. Iba 16% opýtaných uviedlo, že nemá žiadne úspory, v porovnaní s 32% v minulom roku.

Ale z tých Američanov, ktorí uviedli, že majú úspory, 41% má odložený objem, ktorý je menší ako trojmesačný plat. Podľa iného prieskumu zverejneného začiatkom tohto mesiaca, takmer 6 z 10 Američanov nemá ani dostatočné úspory na pokrytie neplánovaných výdavkov v hodnote 500 alebo 1 000 dolárov.

Súvisiace:
Pomáha multimilionárom spravovať ich peniaze a tu sú jeho rady
10 lekcií o peniazoch od miliardárov

Prieskum banky ING uviedol, že takmer polovica z tých, ktorí si šetria menej, alebo čerpajú z osobných úspor, míňajú peniaze na bežné predmety domácnosti, z dôvodu rastúcich nákladov na bývanie.

Iba 24% respondentov uviedlo, že svoje finančné prostriedky v úsporách využili na nákup luxusného tovaru, ako sú dovolenky alebo automobily.

ING zistila, že 41% opýtaných si šetrí menšie objemy z dôvodu nízkych úrokových sadzieb.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ING, Yahoo

Facebook komentár