Vojna spoločnosti Twitter sa proti terorizmu stupňuje.

Firma z oblasti sociálnych médií na blogu nedávno uviedla, že v priebehu posledných šiestich mesiacoch pozastavila 235 000 účtov pre podporu terorizmu.

Celkovo, tak Twitter od polovice roka 2015 pozastavil 360 000 účtov.

Zatiaľ čo spoločnosť neidentifikovala teroristické skupiny alebo špecifické účty, je pravdepodobné, že mnoho z nich je spojených s ISIS, ktorá na Twitteri a ďalších sociálnych sieťach bola veľmi aktívnou za šírenie propagandy a lákanie nových sympatizantov.

Súvisiace: 6 krajín, ktoré v súčasnosti blokujú sociálne médiá

Twitter v blogu poznamenala: “Dôrazne odsudzujeme tieto akty a v rámci našej platformy eliminujeme propagáciu násilia a terorizmu.”

Twitter uviedol, že sa opiera o kombináciu boja proti spamových nástrojom, taktiež rozšírili tímy posudzujúce zneužívanie a vytvorili nové partnerstvá s organizáciami bojujúcich proti násilnému extrémizmu. To pomohlo identifikovať viac účtov a týmto užívateľom zabránili vrátiť sa späť na tieto účty.

“Naša doba odozvy pre zablokovanie ohlásených účtoch sa jednoznačne znížila a tým sa tak objemy nasledovníkov podobných účtov na Twitter dramaticky znížili.”

Tieto snahy sa zdajú byť funkčné. Obamova administratíva počas leta vyhlásila, že sociálna sieť Twitter v posledných dvoch rokoch výrazne obmedzila aktivitu teroristickej skupiny ISIS.

Sociálne siete Facebook a YouTube taktiež údajne v posledných mesiacoch podnikli kroky k pozastaveniu účtov, alebo blokovaniu násilného obsahu, ktorý zdieľajú priaznivci skupiny ISIS.

Priaznivci ISIS medzitým išli až tak ďaleko, že už zakladateľom Twitteru a Facebooku pohrozili za ich pozastavenie účtov.

Twitter tak na svojej platforme dosahuje viditeľný úspech v boji proti terorizmu, čo prichádza uprostred obnovenej kritike sociálnych sietí, alebo nedostatočným aktivitám v boji proti obťažovaniu.

Článok na stránke BuzzFeed tvrdil, že spoločnosť dáva prednosť slobodou prejavu, nad účinnými stratégiami v oblasti obťažovania.

Twitter taktiež ukázal riešenie tohto problému, keďže prišiel z dvomi nástrojmi, ktoré pomáhajú ľuďom odfiltrovať časť obťažovaní a možného zneužitia.

Súvisiace: Dve najväčšie teroristické skupiny sveta sa chystajú bojovať medzi sebou

Prvý z nich je nazvaný Quality Filter a dáva užívateľom možnosť filtrovať “obsah nízkej kvality”, ktorý je automatizovaný alebo duplikovaný.

Druhá funkcia umožňuje užívateľom vyladiť svoje nastavenia, s cieľom vidieť iba oznámenia od ľudí, ktoré sociálnej sieti sledujete, prípadne vykonať odfiltrovanie všetkých “trollov.”

Zdroj: Mirror, TheGuardian

Facebook komentár