Vojenské operácie na Ukrajine tak prekvitajú, že Kyjev …. vlastne Ukrajina povoláva do vojenskej služby viac, ako 200 000 vojakov.

Podľa armádneho prokurátora Anatolija Matiosa, budú v roku 2015 realizované tri vlny mobilizácie, kde celkový plán vojenskej služby je na úrovni okolo 200 000 Ukrajincov. Ukrajina začala 20. januára roka 2015, kedy získala 50 000 záložníkov a vojakov základnej služby. Tréning bude povinný na školiacich centrách. Ďalšia vlna vojakov do marca roka 2015 bude zameraná na ATO ( protiteroristické operácie ). Vojaci s označením “Azov” a “Kiev” sa taktiež pripoja k ATO.S

Súvisiace: Podvod zlata v Ukrajinskej Centrálnej Banke

Myšlienky Z Európy

Čitateľ Steven píše …

Dobrý deň, našiel som dokument, kde sa uvádza, že 50 000 až 100 000 jednotlivcov bude tzv. rezervou pre ATO (protiteroristické operácie), ktorí by mali podľa vyjadrení slúžiť v bojoch vo východnej Ukrajine. Títo budúci vojaci budú všeobecne vo veku 25 až 60 rokov. Tento plán má vplyv na takmer každú rodinu na Ukrajine. Priateľ mojej sestry sa stal záložným dôstojníkom. Jej bývalý manžel je bývalý dôstojník, ktorý už bol povolaný. Zaujímavé je, že je úplne prorusky orientovaný, avšak prijal svoju pozíciu ako delostrelecký odborník a taktiež musí osobne útočiť na “nepriateľov” a to všetko k tomu, aby získal svoj dôchodok. Jej syn je 19-ročným mužom, ktorý nedávno odišiel zo školy, avšak narukoval počas včerajšieho dňa. Syn jej najlepšej priateľky má cez 35 rokov, avšak on pred týmto všetkým nelegálne utiekol do Prahy. Pred pár dňami odišiel z Poľska, keďže Poliaci chcú značne sprísniť podmienky k náboru ukrajinských robotníkov.

Steven

Hyperinflácia na ceste?

Ukrajine už piatym týždňom za sebou zaznamenáva pokles menových rezerv. Jediným spôsobom, ako týchto vojakov je možné zaplatiť je vykonávať “tlačenie” ukrajinskej hrivny, ktorá neustále stráca na hodnote. Hrivna oproti americkému doláru od konca roka 2013 klesla až o 48% (takmer o 50% za viac ako jeden rok). Ešte to nie je reálnou hyperinfláciou, ale jej semená sú už zasiate. Aj keď prichádza určitá časť výpomoci, Ukrajina sa snaží všetky tieto vojenské operácie financovať sama, takže pokles ukrajinskej hrivny zďaleka nie je u konca. A ak Ukrajina nebude vedieť získať ďalšiu finančnú výpomoc, hrivna skončí veľmi zle. 

Súvisiace: “Utajení oligarchovia” ktorí budú formovať budúcnosť Ukrajiny

Graf: 2013-2015 Americký dolár vs. Ukrajinská hrivna:

Zdroj: FinancialSense

Facebook komentár