Život Evana Spiegela je docela zaujímavý.

Jeho spoločnosť Snapchat údajne naposledy získala investíciu od veľkej čínskej spoločnosti Alibaba v hodnote 200 miliónov dolárov. Je taktiež v procese zvyšovania ďalšieho kola finančných prostriedkov, ktoré by mali trhovú kapitalizáciu jeho spoločnosť navýšiť na 19 miliárd dolárov.

Podľa časopisu Forbes je 24-ročný CEO oficiálne najmladším miliardárom na svete, s čistou hodnotou majetku vo výške 1,5 miliardy dolárov.

Spiegel žije očarujúce život a on to vie.

Kedysi povedal na konferencii povedal: “Som mladý, biely, vzdelaný muž,” … “Mám naozaj šťastie. A život nie je fér.”

Súvisiace: Úžasný život Elona Muska


Spiegel vyrastal v časti Pacific Palisades – luxusnej oblasti Los Angeles, na východ od Malibu. Bol najstarším synom právničky a advokáta, ale jeho rodičia sa rozviedli, keď bol na strednej škole.


Keď Spiegel dosiahol 16. narodeniny získal vodičák a dostal Cadillac Escalade s rokom výroby 2006, ktorý býval zaparkovaný na uzavretom parkovisku spoločnosti Southern California Edison, vedľa jeho školy. Spiegelov otec počas energetickej krízy reprezentoval firmu Edison.


Na vysokej škole už chcel úspornejší motor, pretože zistil, že pomerne často jazdí v meste. V liste z roku 2008, Spiegel požiadal svojich rodičov, aby mu prenajali model BMW 550i, ktorý sa predáva zhruba za 75 000 dolárov. Napísal: “Autom ma veľmi potešíte,” … “Ja by som naozaj ocenil, keby moja tvrdá práca bola odmenená týmto automobilom značky BMW.”

Súvisiace: Automobily milionárov a miliardárov zo sektora technológií


Spiegelovci boli členmi radu exkluzívnych klubov, vrátane Jonathan Club v Santa Monike a La Jolla Beach & Tennis Club. Často chodili na výlety do Európy a dokonca v Kanade šiel snowboardovať vrtuľníkom. Evan v liste, kde žiadal o BMW napísal: “Žijeme v určitej bubline.”


Spiegel šiel na Stanford, kde sa stretol z budúcimi spoluzakladateľmi spoločnosti Snapchat, menom Reggie Brown a Bobby Murphy. Murphy pre Forbes poznamenal: “Nemysleli, že sme cool,” … “Takže sme sa snažili vyrábať také veci.” Všetci traja boli členmi bratstva Kappa Sigma – Spiegel zastával aj vedúce postavenie.


Spiegel zo školy odišiel, keďže len pár kreditov mu chýbalo k ukončeniu štúdia, ale rozhodol sa pracovať na Snapchate, na plný úväzok. V dome Spiegelovho otca tím nakoniec vyvinul väčšiu časť aplikácie v roku 2012. Hoci Snapchat sa časom pre sťahoval do kancelárie, na promenáde, Spiegel býval v dome svojho otca niekoľko rokov, z časti preto, že “nájomné je lacné.”


To sa zmenilo v novembri roku 2014, kedy si Spiegel kúpil svoj dom v Brentwoode za 3,3 miliónov dolárov. Má tri spálne, z toho jednu s terasou a viac než 260 metrov štvorcových.

Súvisiace: Čudné a úžasné koníčky 13. technologických lídrov


Potom, ako dokončil veľké kolo financovania v júni minulého roka si Spiegel údajne kúpil Ferrari.


Zdá, že Spiegel sa teší životom v LA. Tu letí nad jeho rodným mestom. A len počas minulého roka roku si urobil výlety do Londýna, Saudskej Arábie, Islamabádu a Ruska.


Spiegel bol spájaný s popopulárnou superstar Taylor Swift. Títo dvaja sa údajne stretli v decembri roka 2013 a následne sa tajne stretávali po dobu niekoľkých mesiacov. Spiegel mal údajne záujem o kúpu nahrávacej spoločnosti Big Machine, ktorá sa stará a nahrávky Swiftovej. K dohode nikdy neprišlo.

Súvisiace: Rozprávkový život miliardára menom Steve Ballmer


Spiegel povedal, že chce aby sa spoločnosť Snapchat viac zapojila do hudobného priemyslu a jeho spoločnosť by mohla dokonca predstaviť vlastné nahrávacie štúdio. Spiegel často tweetuje hudbu, ktorú počúva. Tu je na fotke s predsedom predstavenstva Epic Records a generálnym riaditeľom spoločnosti spoločnosti LA Reid a speváčkou Meghan Trainor.

Zdroj: Yahoo, LATimes

Facebook komentár