Počas toho, ako rastiete, učia vás, aké dôležité je, aby ste boli dobrí v škole. Štúdium vedie k dobrým známkam. Dobré známky vedú k dobrému vysvedčeniu. Dobré vysvedčenie vedie k miestu v lepšej triede. Miesto v lepšej triede vedie k ešte lepšej triede. A tento zoznam pokračuje ďalej.

Rodičia vám stále vravia: „Škola predovšetkým.“ Škola stojí pred spoločenským životom. Škola stojí pred zábavou. Škola stojí pred mimoškolskou činnosťou. Škola stojí pred vecami, ktoré vás naozaj robia šťastnými.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Žijeme v drsnom svete, kde študenti bojujú medzi sebou o lepšie známky, o štúdium na lepších vysokých školách, o lepšie zamestnanie, o to byť úspešnejší – a to iba preto, lebo nás učili, že toto je dôležité.

Novinka: Duševné zdravie je dôležitejšie!

Pamätáte si to, kedy ste ťahali celú noc, aby ste dokončili nejaký projekt? Alebo vtedy, kedy ste sa neznášali za to, akú známku ste dostali alebo skôr za to, akú známku ste nedostali? Pamätáte si ako ste boli doslova pohltený vlastným stresom? Písomkami, skúškami, známkami a členmi vášho projektového týmu, ktorí hrali iba sami za seba?

Hej. Lebo sme to všetci zažili.

Táto drsná spoločnosť nás ničí. A všetci do toho vrážame samých seba.

Nič neprekáža tak, ako stres; strach, ktorý cítite, keď skúšate dokončiť prácu ešte pred termínom odovzdania; ako keď vás pália oči pri tom, keď sa hodiny pozeráte do učebnice a na  poslednú chvíľu sa chcete nabifliť totálne nepodstatné informácie, ktoré pre vás v živote nebudú vôbec potrebné. Stres enormne oslabuje a je na dve veci, že stres je značnou súčasťou vysokej.

Tento týždeň som čítal článok v Huffington Post: „Vaše duševné zdravie je dôležitejšie ako vaše známky.“ a tento článok je aj dôvodom, prečo píšem svoj vlastný článok. Vaše duševné zdravie je nepochybne dôležitejšie ako vaše známky. Vaše duševné zdravie je dôležitejšie ako väčšina vecí; malo by to byť vaša najväčšia priorita. Ale kultúra vysokej školy nenecháva dostatok priestoru na duševné zdravie. Keď zápasíte medzi sebou, a v podstate aj so sebou samým, zaťahujeme do toho aj vaše zdravie a pohodu.

Takže, pre študentov, ktorí teraz toto čítajú, ktorí stresujú nad vlastnou budúcnosťou alebo nad známkami, alebo nad čímkoľvek iným, čo spôsobuje študentom stres: nezabudnite dýchať.

Ste oveľa viac ako priemerná známka v počítačovom systéme alebo ako meno na dekanovom zozname študentov. Ste viac ako len študent.

Ste človek, vy ste vy. A to je vaša výhoda. Možno nemáte najlepšie známky a možno nie ste najlepší študent. A to je viac ako dobre.
Spravte krok dozadu. Vytiahnite hlavu z tej učebnice alebo čo to vlastne je a snažte sa myslieť v omnoho väčšom meradle. 

Áno, usilovná práca privádza k úspechu, takže áno, je dôležité pracovať usilovne. Ale udržiavanie vášho zdravia a zdravého životného štýlu je omnoho dôležitejšie ako usilovná práca alebo úspech, alebo hocičo iné.

Iba si to všetko zapamätajte v prípade, že nabudúce budete pod tlakom alebo pred nervovým zrútením.

Preložil: Michal Guza

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LifeHack

Facebook komentár