Nerozumiete ekonomike? A čo i len pri jedinej myšlienke na ňu sa vám krížia oči?

To je presne to, čo chcú. Vláda, ktorá je nahraditeľná, vyvíjala po dekády koncentrované úsilie, aby ekonomika znela tak zložito, ako to je len možné. Dôvod? Vedia využiť vašu predprogramovanú ignoráciu ako verejne „vzdelaných,“ aby vás manipuláciou ekonomiky zmiatli vo svoj prospech.

Ekonomika je jednoduchá. Takmer celý jej rozsah môže byť obsiahnutý v krátkej brožúre, ako tomu bolo v „Ekonomike v jednej lekcii“ od Henry Hazlitta. To je celý obsah, ktorý potrebujete a mali by ste o ekonomike vedieť.

A tých 4 až 8 rokov na vysokej škole kvôli bakalárovi ekonomiky či PhD.? Čistá mentálna masturbácia – pri najlepšom.

Ekonomika na ostrove

Takmer všetko môže byť zjednodušené a rozložené na základné  komponenty. Pri každej veľkej otázke sa ju vždy snažte rozložiť  do jednoduchosti. Skúsme to s ekonomikou a uvidíme, aké je to jednoduché a prečo je centrálne bankovníctvo centrálnym princípom komunizmu a ohavnosťou, ktorá vo voľnom trhu nedáva žiadny zmysel.

Povedzme, že vy a ďalší 4 ľudia žijete na ostrove. A o inej existencii ľudí na Zemi nemáte vedomosť. Každý jeden na ostrove robí veci, ktoré pomáhajú celému kolektívu, aj keď majú pre ich robenie sebecké dôvody (niečo za to chcú).

Povedzme, že rybárčite. Iný zase zbiera kokosy. Ďalší je zas dobrý v stavbe a oprave rákosových chatrčí a zbieraní dažďovej vody na pitie. Navzájom medzi sebou obchodujete. Ponúknete ryby za kokos, vodu a peknú chatrč. Ostatní zase ponúkajú ich služby za výmenu za vaše ryby.

Prichádza štvrtý  človek – bradatý pán so žiadnymi zvláštnymi skúsenosťami, ktorý si myslí, že je lepší ako všetci ostatní.  Nič neprodukuje, avšak vám hovorí, že prišiel s lepším systémom využitia „peňazí,“ kde nemusíte čakať, kým človek s kokosmi bude chcieť rybu, aby ste vy dostali kokosy. Namiesto toho môžete obchodovať s peniazmi… dajme tomu, že s papierom, ktorý štvrtá osoba zakreslí obrázkami a denomináciami.

Zatiaľ to neznie zle. Tu sa však stáva „centrálnym bankárom.“ Najprv ako prvé vytiahne oštep a hovorí, že za každých okolností musíte používať jeho peniaze a žiadne iné. Potom, keď sa rybárčeniu nedarí, povie vám a ostatným, že dokáže všetkým pomôcť prostredníctvom „stimulácie“ ekonomiky ostrova tým, že nakreslí viac peňazí.

Ak by sa veci na ostrove skutočne zhoršili, môže množstvo peňazí stále zdvojnásobiť  alebo strojnásobiť. Najprv má každý pocit, že je bohatší, takže nakupujú viac rýb a vody. To spôsobí užívanie zdrojov viac, ako je múdre. Čoskoro peniaze len cirkulujú a kokosy už stoja dvojnásobok alebo trojnásobok viac, ako pred zavedením menovej jednotky. To isté s rybami… a s vodou a bývaním.

Ako tomu vlastne „pomohla“  schéma centrálnej banky? Nijako. V skutočnosti zničila vzácne zdroje tým ,že načas oklamala účastníkov ekonomiky, že sú bohatší, ako v skutočnosti sú.

To je celé centrálne bankovníctvo. Samozrejme, čo sa stane je, že celý ostrov začne s korupciou a ľudia v ňom sa začnú obzerať po priazni centrálneho bankára, aby dostali novo vytvorené peniaze prví. A potom, ako sa začne tvorenie peňazí vymykať kontrole a centrálny bankár stopne tvorbu peňazí kvôli ochrane „hodnoty“ peňazí pred hyperinfláciou až do bezcennosti a to kvôli tomu, že používa násilie na presadenie ich používania, náhle už nebude v systéme dostatok peňazí na základné transakcie a ľudia nebudú schopní prežiť. Nastane buď vojna (kvôli zdrojom) alebo hladomor, keďže už obyvatelia ostrova nebudú schopní získať menu. Buď to, alebo bankár prevezme kontrolu nad budúcou produktivitou za výmenu za ľahko vyrobiteľné peniaze, ktoré vás len tlačia do otroctva.

Na ostrove už chýba len niekto, kto rozbehne fašistický mediálny konglomerát, kto v súčinnosti s centrálnou bankou dá na titulku katalógu najneproduktívnejšieho člena ostrova a tituluje ho ako hrdinu:

Hrdina?

„Ben Bernanke zachránil ekonomiku, prečo ho teda každý nenávidí?“

V prvom rade, málo ľudí vie o ňom dostatok, aby ho nenávideli. Ak by však vedeli, verejná sodomizácia a lynčovanie, ako u Khadaffiho by bola na mieste.

A tu máme muža, ktorý ničí ekonomiku. Človek, čo dotuje a vytvára nové vojny. Človek, čo stavia dôchodcov na rozbehnutý bežiaci pás, aby sa mohli najesť mačacieho jedla z plechovky. A to všetko robí so samoľúbym pohľadom na tvári, pripomínajúc si jeho posledný pokus o podobný nonsens:

Pamätáte sa na tento? Traja najsamoľúbejší švindliari na svete pózovali ako spasitelia iba pár mesiacov pred ekonomickým kolapsom – ktorý sami spôsobili. Titulka na časopise Slime vyšla 15. 2. 1999 vyhlasujúc, že peňazomenci nás zachránili pred svetovým ekonomickým kolapsom.

Skúšajú na nás rovnaké triky znovu a znovu, aby sa pokúsili spasiť pár mesiacov tejto fantázijnej politiky? Pravdepodobne.

Krásnou vecou však je, že všetky naše zastarané mediálne organizácie ako hlavné televízie a noviny umierajú rýchlou smrťou. V roku 2000 som sedel v kancelárii prezidenta novín USA Today Toma Curleyho (momentálne riaditeľ v Associated Press) a povedal som mu, že do 10 rokov bude nepodstatný.  

Vyhlásil som víťazstvo, keď v roku 2008 dosiahlo USA Today $1 po $60 v roku 2000… aj napriek všetkej snahe.

V súčasnosti The Dollar Vigilante a jeho spriaznená spoločnosť TDV Media je jedným z najrýchlejšie rastúcich mediálnych organizácii na svete.

Prečo? Pretože  šírime pravdu a pomáhame napraviť vymyté mozgy. Revolúcia už prebieha, či si to uvedomujete alebo nie. Internet poodhaľoval šváby. Ani vláda, ani centrálne banky nemajú právo na existenciu. Len propaganda a úskoky im dovolili tak dlho prežiť.

Chápete?

Ak naozaj chápete, o čom je centrálne bankovníctvo, tak sa v súčasnosti pripravujete na poslednú fázu kolapsu západného monetárneho systému. To znamená investovanie do pevných aktív ako zlato a striebro. Ak rozumiete centrálnemu bankovníctvu a vládam, ktoré sú mu podriadené potom už viete, že treba získať významnú časť svojich aktív mimo vládnych rúk. Rozumiete tomu, že vybavením si druhého či tretieho pasu je dnes zdravý rozum, tak ako bolo kedysi sporenie významnej časti vašich príjmov v minulosti. Alebo ak chcete zostať a bojovať, rozumiete dôležitosti sebestačnosti v oblasti jedla a energie a príprave na vlastnú ochranu zbraňami.

Ak tomuto všetkému rozumiete, tak to znamená, že ste sa vymanili z verejného vymývania mozgov a myslíte za seba. V súčasnosti teda ste nepriateľ číslo 1 pre vlády západného sveta. Sme radi, že ste sa k nám pridali.

Zdroj: DollarVigilante

Facebook komentár