Fed_zmiernuje_podmienky_poskytovania_poziciek_pre_male_podniky

Federálny rezervný systém (Fed) mení pravidlá svojho Programu požičiavania pre Main Street, aby pomohol menším podnikom, ktoré sa snažia prežiť, keďže zatiaľ čo čakali na ďalší podnet od Kongresu a ten stále neprichádza.

Fed v piatok oznámil, že bude vydávať pôžičky ktoré sú tak nízke, ako 100 000 dolárov a pristúpia k zníženie nákladov za pôžičky. Predtým bola minimálna hodnota pôžičiek na úrovni 250 000 dolárov.

Podniky naliehali na jednoduchší prístup k programu Fedu a tvrdili, že potrebujú peniaze, ktoré od bánk zatiaľ nedostali.

David Kong, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Best Western, ako aj jeden z riadiacich pracovníkov, ktorý listom vyzvali na zmeny v programe Main Street, uviedol: „Banky sa nezaoberajú požičiavaním peňazí podnikom, ktoré čelia problémom,“ … „Malé a stredné podniky majú problémy a je pre nich náročné dostať sa k pomoci.“

Program pôžičiek pre Main Street je navrhnutý na podporu malých a stredných podnikateľov a neziskových organizácií, ktoré boli v dobrom finančnom stave pred pandémiou Covid-19, ale teraz im za primeraných podmienok chýba prístup k úverom.

Súvisiace: Predpokladá sa, že dlh USA bude teraz väčší než celá ekonomika

K dnešnému dňu, program poskytol takmer 400 pôžičiek v celkovej hodnote 3,7 miliardy dolárov, teda v priemere okolo 9 miliónov dolárov na jednu pôžičku.

Na rozdiel od Programu ochrany výplaty schváleného Kongresom, ktorý obsahuje ustanovenia o odpustení týchto pôžičiek, ak budú smerovať peniaze na udržanie zamestnancov, je potrebné splácať pôžičky z programu pôžičiek pre Main Street.

Týmto krokom poskytuje dlžníkom čas na zotavenie sa z pandémie s odloženými splátkami istiny a úrokov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár