Pre niekoho, kto si myslel že víťazstvo v prezidentských voľbách pod Hillary Clintonovou dopomôže v raste akcií, mohol sa mýliť. Avšak Warren Buffett po Trumpovom víťazstve dosahuje veľmi pozitívne výsledky.

Vedúci predstaviteľ investičného konglomerátu Berkshire Hathaway po víťazstve Donalda Trumpa (8. novembra) čelil boomu v jeho investičnom portfóliu.

Buffett ťažil z obzvlášť pozitívneho výkonu nespočtu jeho finančných podnikov, ktoré drží v portfóliu spoločnosti. Akcie bánk po víťazstve Trumpa vzrástli na očakávania vyšších sadzieb a menšej regulácie Wall Streetu.

Dohromady pol tucta vedúcich akcií vo finančných podieloch konglomerátu priniesli tomuto svetoznámemu investorovi a miliardárovi navýšeniu zisku vo výške 4,3 miliardy amerických dolárov, pretože svet sa 9. novembra prebudil a uvedomil si, že Trump sa stane 45. prezidentom USA.

Bankové akcie celkovo, ako KBW Bank Index na burze Nasdaq v priebehu tohto obdobia získali 13,5 percent. Akcie spoločnosti Berkshire, triedy B po pondelkovom závere vzrástli o 8,6 percenta a za posledných 12 mesiacov sú tak v zisku o viac než 20 percent.

Tento nárast akcií spoločnosti Berkshire od volieb viedol k nárastu hodnoty osobného majetku Buffetta o 3,8 miliárd dolárov a samotná spoločnosť navýšila trhovú kapitalizáciu firmy o viac ako 8,1 miliardy dolárov. (Všetky údaje sú založené na podielov Buffetta a Berkshire k 30. septembru)

Ale to nie je všetko.

Finančné inštrumenty (warranty), zakúpené v roku 2011 poskytujú Buffettovi právo na nákup 700 miliónov akcií Bank of America akcie za 7,14 dolárov (pre jednu), čo určite povedie k nárastu hodnoty, keďže takisto vzrástli na hodnote, ako akcie vyskočili o 15 percent. Malo by sa jednať o dodatočné zisky v hodnote 3 miliárd a tým by zisky v povolebnom období dosiahli až 11 miliárd dolárov.

Súvisiace: 
Carl Icahn počas “Trumpovho Prepadu” kúpil akcie za $ 1 mld.
Čo očakávajú manažéri hedžových fondov od Trumpovho víťazstva

Zástupcovia Berkshire neodpovedali na žiadosť o komentár. Buffett počas minulého týždňa uviedol, že aj keď nepodporoval Trumpa, domnieva sa, že zvolený prezident si zaslúži šancu.

Tu je pohľad na to, ako sa Buffettovi darilo v povolebnom prostredí:

Zisky Buffetta z investovaných akcií bánk:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár