Zlato_dosiahne_cenu_$3000_50%_nad_rekordom_Bank_of_America

Analytici z Bank of America zvýšila svoj 18-mesačný cieľ ceny zlata na 3 000 dolárov za uncu – čo predstavuje viac ako 50% nad rekordné ceny – v správe s názvom „Fed nemôže tlačiť zlato.“

Banka zvýšila svoj predchádzajúci cieľ z 2 000 dolárov, pretože tvorcovia politík na celom svete uvoľnili obrovské množstvo fiškálnych a peňažných stimulov, aby pomohli podporiť ekonomiky zasiahnuté koronavírusom.

Analytici vrátane Michaela Widmera a Francisco Blancha v správe uviedli: „Pri prudkom zásahu do obchodu a ekonomickej produkcie, náraste fiškálnych výdavkov a zdvojnásobení súvah centrálnych bánk by sa mohli fiat (papierové) meny dostať pod tlak,“ … „Investori sa budú obzerať po zlate.“

2011-2020 Graf cien zlata:
Zlato_dosiahne_cenu_$3000_50%_nad_rekordom_Bank_of_America_graf

BofA v tomto roku očakáva priemernú hodnotu ceny na úrovni 1 695 dolárov za uncu a 2 203 dolárov v roku 2021. Rekord na cene 1 921,17 dolárov za uncu bol stanovený v septembri roka 2011. Spotové ceny sa v utorok obchodovali okolo 1 678 dolárov a tento rok sa cena zlata nachádza v zisku 11%.

Súvisiace: Automobilový sektor čelí jednej z najväčších krízy v histórií

Analytici z BofA uviedli, že silný dolár, znížená volatilita finančných trhov a nižší dopyt po šperkoch v Indii a Číne môžu byť protivetrom.

V správe sa nakoniec uvádza: “Okrem tradičných fundamentov tradičnej ponuky a dopytu zlata, je vidno rozsiahle finančné represie ktoré sú opäť v mimoriadnom rozsahu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár