Minulý týždeň bol pre mňa tvrdým orieškom.

Zažil som problémovú situáciu v jednom mojom podniku. Celý týždeň som veľa cestoval: v pondelok z New Yorku do Portlandu, v stredu do Bostonu a vo štvrtok do Washingtonu.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Na obed vo štvrtok som bol fyzicky i psychicky vyčerpaný. Mal som hlad, takže keď som mal trochu času pred svojím popoludňajším stretnutím vo Washingtone a chcel sa dostať do najlepšej sushi reštaurácie, tak som prešiel takmer kilometer, aby som sa tam dostal. Prišiel som tam, ale na ozname na dverách bolo napísané: “Tento týždeň z dôvodu rekonštrukcie zavreté”

Ťažký týždeň, ale zmena sa blíži

Na tomto mieste som stratil kontrolu nad svojimi emóciami a potom moje oči zaplnili slzy. Bola som tak unavený, tak hladný, a tak vystresovaný. Nechcel som byť porazený, začala som teda hľadať nejaký obchod z jedlom, kde by som mohol dostali niečo k jedlu, než sa vydám na ďalšiu cestu. Žobrák na ulici prerušil moju prechádzku, keď sa ma spýtal: “Mohli by ste mi prosím dať nejaké peniaze, aby som si mohol kúpiť niečo na jedenie?”

Nemám vo zvyku sa pri žobrákov zastavovať. Radšej dávať milodary prostredníctvom organizácií, ktoré distribuujú jedlo a prístrešie. Ale tentoraz, z nejakého dôvodu, som sa zastavil a v nohaviciach so si hľadal nejaké drobné. Nemohol som v nich nájsť žiadne, tak som sa rozhodol siahnuť po peňaženke, aby som mu dal nejaký ten dolár.

Muž povedal: “Prisahám pane, že nemám čo piť alebo jesť…Mohol by som od Vás naozaj dostať nejaké peniaze, na to, aby som si kúpil sendvič?”

V peňaženke som nemal žiadne jedno dolárové bankovky, a toto bol ten bod – nechcel som, ho nechať v tejto situácií a tak som vytiahol 20 dolárovú bankovku a podal ju tomuto mužovi.

Zvolal “Panebože … Boh vám žehnaj! Ďakujem moc, pane!” a ja som sa vrátil späť k mojej chôdzi.

Okamžite som sa cítil lepšie!!

Nemohol som uveriť, ako veľmi som sa cítil lepšie. Už som necítil depresiu, vyčerpanie a stres, cítil som požehnanie, šťastie a táto veľká zmena prišla len počas niekoľkých sekúnd a za pozoruhodnú cenu – len 20 dolárov.

Náhodný akt milosrdenstva je tajomstvom okamžitého zlepšenia nálady – kedykoľvek budete chcieť.

Nemusíte darovať mužovi na ulici 20 dolárov, aby ste sa cítili lepšie. Môžete zdvihnúť odpadky. Môžete zavolať vašej babke. Taktiež môžete niekomu pridržať dvere – ľuďom, ktorí prichádzajú a odchádzajú z vašej kancelárskej budovy.

Môžete vykonať čokoľvek, čo vás zavedie mimo seba a ak len na okamih zameriate svoj čas a pozornosť na niekoho iného, ktorý niečo potrebuje viac ako Vy.

Láskavosť z Vás robí lepších vodcov

Nebude dôležité či sa budete cítiť lepšie, ale budete vedieť, že ste sa stali láskavým človekom. Potom budete lepšie pripravení byť lídrom a prispejete k zlepšeniu celkovej situácií a problémom sveta.

Mimochodom, potom som do Washingtonu prišiel na dva veľmi produktívne stretnutia a keď som sa vrátil domov, cítil som sa svieži a znova odhodlaný viesť dve spoločnosti.

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Prevention

Facebook komentár