Úplne posledná vec, ktorú urobíte pred spaním má tendenciu mať významný vplyv na vaše nálady a energiu v nasledujúcom dni, pretože to často určuje, ako dobre a kvalitne spíte.

Úspešní ľudia pochopili, že ich úspech začína a končí ich vlastným duševným a fyzickým zdravím a že to takmer úplne závisí na ich dostatku spánku. To je dôvod, prečo rutina pred spaním je kľúčovým rituálom pre veľa z nich a to je dôvod prečo poslednou vecou, ktorú väčšina úspešných ľudí pred spaním robí, je čítanie.

Laura Vanderkam, autorka knihy “Čo robia najúspešnejší ľudia pred raňajkami uviedla: Čítanie je skvelý spôsob, ako si oddýchnuť,” … “Tak rozširujete svoju myseľ a Vás to uvoľní.”

Michael Woodward , Ph.D., psychológ a autor knihy “Váš plán” poznamenal: Samozrejme, každý je iný a na každého aj platí iná rutina, ktorá bude zárukou úspechu. “Je to naozaj menej o svojej činnosti a viac o svojom stave mysle,”  … “Ako už bolo povedané je tam veľa možností, ktoré Vám môžu pomôcť.”

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Tu je deväť vecí, ktoré robia úspešní ľudia pred spaním:

1. Čítajú

Odborníci sa zhodujú, že čítanie je to posledná vec, ktorú väčšina úspešných ľudí robí pred spaním.

Rečník z biznisu navštevujúci rôzne krajiny a autor knihy “Nebuďte vážny! Vložte do práce humor” vie, že veľa podnikateľských lídrov, ktorí si tesne pred spaním vyhradzujú čas na čítanie, idú tak ďaleko, že si do ich kalendára začlenujú aj aktivity mimo podnikania. “Čiže sa nevyhnutne nejedná len o čítanie kníh pre podnikanie a inšpiráciu. Mnoho úspešných ľudí nachádza hodnotu v tom, že na svojich prehliadačoch čítajú informácie z rôznych zdrojov, čo zasa pomáha dosahovať väčšiu kreativitu a vášeň vo svojom živote.”

Napríklad, zatiaľ čo niektorí úspešní ľudia používajú tento čas k dobehnutiu čítania novinových správ zo dňa, zbierajú stránky a blogy, alebo si prechádzajú Reddit a Twitter, iní si zasa tesne pred spaním čítajú beletriu, romány a starovekú filozofiu.

Súvisiace: 8 vecí ktoré robia mimoriadne úspešní ľudia

2. Meditujú

Mnoho úspešných ľudí používa 10 minút pred spaním k meditácií. Trenér Dale Kurów poznamenáva, že je to skvelý spôsob, ako uvoľniť svoje telo a upokojiť svoju myseľ.

3. Zamyslia sa nad dňom

Kerr uvádza, že mnoho úspešných ľudí si čas tesne pred lahnutím do postle venuje k zamysleniu, alebo zapísaniu troch vecí, ktoré oceňuje, že sa mu v poslednom dni stali. “Vedenie” tzv. “zoznamu vďačnosti” im taktiež pripomína aký pokrok dosiahli a snažia sa zamerať na úžasné veci svojho dňa v každom aspekte svojho života, čo slúži ako kľúčový spôsob, ako zostať motivovaní, a to najmä, keď prechádzajú náročným obdobím.”

Vanderkam dodáva: “Pripomínanie si pár okamihov v priebehu dňa a premýšľaniu o nich im pomôže zostať v pozitívnej a vďačnej nálade.”

Súvisiace:  10 úspešných ľudí, ktorí zanechali strednú školu

4. Robia si svoj zoznam úloh

Kerr poznamenáva: “Vymazanie mysľe na dobrú noc je dôležité pre mnoho úspešných ľudí. Často si zapíšu zoznam všetkých dôležitých úloh a položiek, ktorými sa treba zaoberať v nasledujúcom dni, takže tieto myšlienky ich nebudú trapiť počas zaspávania a budú sa vedieť naplno uvolniť.”

5. Odpojenie od práce

Skutočne úspešní ľudia pred spaním nerobia nič, čo by malo spojitosť s prácou (Kerr dodáva). Nemajú posadnutosť kontrolovať svoje e-maily a nesnažia sa, aby sa ich myšlienky nezaoberali otázok súvisiacich s prácou.

Woodward súhlasí. “Posledná vec, ktorú potrebujú keď ležia v posteli je premýšľanie o e-mailu, ktorý nedávno čítali od nahnevaného šéfa, ktorý mu vyčíta jeho nedostatky,” … “Usporiadajte si čas medzi prečítaním svojho posledného e-mailu a chvílou, keď pôjdete do postele. Cieľom je dostať ich myšlienky mimo práce skôr, než si pôjdu ľahnúť.

Súvisiace:  26. úspešných ľudí, ktorí na prvý krát neuspeli

6. Trávia čas s rodinou

Woodward uvádza, že je dôležité, aby sme si vytvorili čas na obdobie rozprávania sa so svojím partnerom, rozhovory so svojimi deťmi, alebo hraním sa so svojím psom.

Vanderkam uvádza, že to je bežná prax medzi veľmi úspešnými osobnosťami. “Uvedomujem si, že nie každý môže ísť do postele v rovnakom čase ako jeho alebo jej partner, ale ak je to možné, je to skvelý spôsob, ako sa stretnúť a porozprávať sa o svojich dňoch.”

7. Naplánovanie spánku

“Veľa bolo napísaného okolo nebezpečenstva zaneprázdnených ľudí, ktorí čelia chronickému nedostatku spánku, tak ďaším zvykom o ktorom viem, že je využívaný niekoľkými vysoko úspešní ľudmi je jednoducho, aby bol dostatok spánku prioritou”  –  čo môže byť podľa Kerra výzvou pre workoholikov alebo podnikateľov. Jeden spôsob, ako to urobiť, je ísť do postele v konzistentnom čase každý večer, čo je kľúčovým zvykom, ktorí odporúčajú všetci odborníci spánku, s cieľom pomôcť zabezpečiť zdravý spánok.

Vanderkam ďalej naznačuje, že ak majú v pláne kedy sa chystajú prebudiť, spätne počítajú s tým, koľko hodín potrebujú na spánok a potom zvážia kedy by mali ísť do postele. Ďalej uvádza: “Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je zostať dlhšie hore a tým zažiť ťažké ráno,” … “Ľudia majú obmedzené množstvo vôle. Prečo plytvať ich vôľou aj pri zameraní na svoju osobu.

Súvisiace: Pozrite si pracovné stoly 23. úspešných ľudí 

8. Ľahínajú si v pozitívnom duchu

Je ľahké spadnúť do pasce prehrávania negatívnych situácií posledného dňa, ktoré si priali, aby sa ovládali inak. Bez ohľadu na to, ako zle ste ten deň prežili, úspešným ľuďom sa zvyčajne podarí zabrániť tomu, aby padli do pesimistickej špirále negatívneho tlaku na seba, pretože vedia, že to bude vytvárať len väčší stres. “Nezabudnite si vyčleniť nejaký čas premýšľaním o pozitívnych momentoch dňa a oslávujte svoje úspechy, aj keď keď sú malými a sú aj mimo Vás.”

9. Pozitívna vizualizácia

Zajtrajší úspech si mnoho úspešných ľudí predstavuje aj niekoľko minút pred spaním, kedy si predstavujú pozitívny výsledok rozvíjaním svojich projektov na ktorých už pracujú – ako uvádza Lynn Taylor, odborník na pracoviská a autor motivačnej knihy. Ďalej dodal: “Pre väčšinu ľudí, to nie je úloha alebo cvičenie, je to ich prejavom pevných zručností, ktoré sú pre nich prirodzené”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SFGate

Facebook komentár