Spoločnosť Apple je známa pre populárne produkty, ktoré predstavila v poslednom desaťročí: iPod, iPhone a najnovšie iPad. Ale spoločnosť nebola vždy synonymom pre úspech.

Niektoré zo svojich výrobkov a to najmä v 80. a 90. rokoch boli obrovským prepadákom.

Od PowerPC po hernú konzolu Pippin Vám predstavíme produkty spoločnosti Apple, na ktoré by najradšej zabudla.

Súvisiace: 9 vecí, ktoré by neexistovali keby Apple neuviedol pred šiestimi rokmi na trh iPhone


HiFi iPodu bolo vyrobené spoločnosťou Apple s estetickým dizajnom, ale nakoniec sa mu nepodarilo dosiahnuť vhodnú kvalitu zvuku, ktorú mohli konkurenti z tretej strany ponúknuť.

 

Myš Apple v tvare hokejového puku prišla s prvým iMac-om, ale jeho tvar sa ukázal, ako veľmi nepríjemný pre užívateľa a spoločnosť Apple musela prehodnotiť svoje plány.


Súvisiace: 9 vecí, ktoré váš životopis potrebuje, ak chcete pracovať v Apple alebo v Google

Pred tým ako bol predstavený Apple TV, Steve Jobs v roku 1993 predstavil Macintosh TV. Bol schopný zobrazovať televíziu na pracovnej ploche a bolo predaných iba 10 000 kusov.

 

Pippin bola vyrábaná spoločnosťou Apple a stala sa ich prvou hernou konzolou. Predalo sa iba 42 000 kusov, než je bola jeho výroba ukončená v roku 1997, rok po jej predstavení.


Súvisiace: Deväť najfalšovanejších produktov v Amerike

Apple III bol určený, ako odrazový mostík po úspechu Apple II, ale jeho praktické prevedenie trápilo užívateľov a prinútilo Apple zvolať k oprave prvých 14 000 jednotiek.

 

Newton PDA bolo predstavené v roku 1987 a zostalo vo výrobe 11 rokov predtým, než bol vyradený, aj cez svoju obmedzenú funkčnosť. Možno bol potrebný lepší štýl a pridať viac palcov navyše.


Súvisiace: Apple Vám cez iPhone umožní ovládať celú domácnosť

Apple QuickTake, ktorý sa začal vyrábať v roku 1994, bola jedným z prvých digitálnych fotoaparátov, ktoré mali byť uvádzané na trh pre spotrebiteľov. Nakoniec Apple vstúpila do tejto kategórii výrobkov príliš skoro a prestala s QuickTake v roku 1997.

 

Macintosh Portable bol prvý notebook spoločnosti Apple. Okrem displeja a batérie bol Mac Portable počas roka 1989 proste drahší – stál 7300 dolárov.


Súvisiace: 11 vecí, ktoré ste možno nevedeli o spoločnosti Apple

Elegantný Power Mac G4 Cube bol predstavený v roku 2000, ale pre väčšinu spotrebiteľov bol príliš drahý – 1 799 dolárov. Taktiež postrádal vnútorný ventilátor, čím bol často prehriaty. Apple ukončil výrobu v roku 2001.

 

Hoci bol vyrábaný spoločnosťou Motorola, ROKR E1 bol prvým telefónom, ktorý podporuje iTunes a bol ponúkaný Stevom Jobsom, kedy ho Apple predstavil v roku 2005. Jeho obmedzené skladovanie a pomalý prenos súborov spôsobil, že Apple a Motorola ukončila výrobu len rok po jeho vydaní .

 

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár