4_milionove_Lamborghini_musia_po_poziaroch_opravit_2017

Lamborghini má problémy s ohňom.

Legendárna talianska automobilka zvoláva k oprave tisíce super-športových automobilov, vrátane jej ultra-vzácneho modelu Veneno a to všetko z dôvodu nebezpečenstva požiaru.

Americkým Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky v oznámeniach uviedol: “Za určitých jazdných podmienok, ak vozidlo malo plnú nádrž benzínu, mohlo to viesť k nebezpečenstvám v oblasti výfukového systému … čo nakoniec zvyšuje riziko vzniku požiaru.”

Spoločnosť Lamborghini v stredu oznámila, že si je po celom svete vedomá siedmich prípadov požiaru.

Toto zvolanie k oprave zahŕňa všetkých 12 modelov Veneno, ktoré sú v súčasnej dobe na cestách. Pre Lamborghini je tento 12-valcový dravec pretekárskym prototypom, ktorý môže legálne jazdiť na uliciach. Predáva ho v rozmedzí 4 až 4,5 milióna dolárov.

Lamborghini poznamenala, že majitelia modelu Veneno v USA, boli o tomto zvolaní k oprave informovaní už začiatkom tohto týždňa.

Súvisiace: Zázračné predaje 26-ročného predajcu značky Lamborghini

Automobilka k oprave taktiež zvolala zhruba 5900 modelov pod označením Aventador, ktorý sa môžu pochváliť začiatkom na úrovni 400 000 dolárov.

Lamborghini, ktorá je vo vlastníctve koncernu Volkswagen len nedávno oznámila rekordné celosvetové predaje za rok 2016. V minulom roku dodala 3 457 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast z roka 2015 na úrovni 7%.

Hovorca spoločnosti poznamenal, že majitelia by mali svoje automobily priviesť k obchodným zástupcom a táto oprava bude trvať jeden až dva dni. Spoločnosť má po celom svete zhruba 135 predajcov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Bloomberg

Facebook komentár