Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S

Čo znamená “S” v novom Lamborghini Aventador S?

Špeciálnosť? Super?

Navrhujem ďalšiu charakteristiku: šialenosť.

Lamborghini_poslala_svoj_najdrahsi_model_do_noveho_extremu_2017

Lamborghini Aventador bol už jedným z najkrajších, odvážnych a silných super-atomobilov na planéte. Vďaka novej verzii S však Lamborghini prevliekol svoj najdrahší, vlajkový model do nového extrému. Po dvoch dňoch prišlo iba jedno slovo. Šialené. V dobrom slova zmysle.

Súvisiace: Mercedes predstavil úžasný, super-dlhý luxusný kabriolet

Technické vylepšenia sa dajú ľahko vymeniť. Lamborghini zvýšil výkon svojho motoru V-12 zo 700 konských síl na 740. Môže dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 97 km/h za menej ako 2,9 sekundy a vie ísť maximálnou rýchlosťou o rozsahu až 350 km/h.

Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S

Spolu s pohonom všetkých kolies, model Aventador s jeho verziou S je vybavený systémom riadenia zadných kolies, ktorý funguje klasicky. Zatiaľ čo zadné kolesá sa otáčajú opačným smerom dopredu, pomalé otáčky kopírujú smer predných kolies (samozrejme nie až v takom rozsahu), čím uhly sú značne nižšie.

Riadenie zadných kolies však prispievajú k lepšej manévrovateľnosti.

Značka Lamborgini taktiež zlepšila odpruženie, prevodovku a pneumatiky. Taktiež pridali väčšie vzduchové potrubia, predné rozdeľovače a revidované zadné svetlá, čím Model S v ešte väčšom merítku ohrozuje pôvodnú verziu Aventadoru.

Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S

Lamborgini taktiež získalo nové nastavenie diskov – nazývané EGO. Nie je to odkaz na vlastnú dôležitosť majiteľa, ale na režim pohonu, ktorý vám umožní prispôsobiť riadenie, odpruženie a prenos podľa vlastných predstáv. Vozidlo má tiež bežné nastavenia Strada, Sport a Corsa, najmä pre tých ktorí potrebujú iné režimy, ako Ego boost.

Podľa automobilky Lamborghini, celkovým cieľom Modelu S bolo zlepšiť dynamiku jazdy Aventadoru a “pozdvihnúť koncept super-športových vozidiel na novú úroveň”.

Lamborghini Aventador S

Všetky tieto čísla a špecifikácie nič neznamenajú, než neotočíte malé červené veko na stredovej konzole a stlačíte štart. Motor poskytne úžasnú kombináciou rozsiahlych zvykov nadupaného stroja, čo znie naozaj úžasné, ako keby ste prebudili niekoľko býkov. A po zatlačení na plynový pedál začne skutočná zábava.

Lamborghini Aventador S

Pri nízkych rýchlostiach je Aventador S výbornou možnosťou na jazdu. Je tesné, trochu ťažkopádne a extrémne citlivé na každú nezrovnalosť a štrk na ceste.

Lamborghini Aventador S

Ale akonáhle sa dostanete otvorenú cesta a stlačíte pedál akcelerátora, jeho rodokmeň sa Vám ukáže. Vozidlo doslova cíti, že sa stáva menším, hmatateľnejším a dokonalejším rozšírením každej vašej myšlienky a túžby. Toto auto bolo vyrobené na vychutnanie si rýchlosti – veľmi veľkej rýchlosti.

Lamborghini_poslala_svoj_najdrahsi_model_do_noveho_extremu_2017_6

So všetkými tými zatlačeniami do sedadla, ktoré Lamborgini vo verzií S mierne navýšili, vozidlo vie rýchlo reagovať s dostatočnou silou na to, aby váš adrenalín niekoľko krát vystretlil, ale je k tomu potrebná dostatočná sebadôvera a kontrola, aby sa stále cítil v bezpečí. Zrýchlenie do červenej oblasti tachometra nikde nie je cítiť lepšie – obzvlášť keď ste zrolovali okná vozidla, aby ste dosiahli plný efekt. So zvukom motora a jeho modernizovaným dizajnom výfukových systémov na zlepšenie zvuku a rezonancie motora, tento automobil poskytuje dokonalý zážitok.

Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S

Samozrejme, Aventador S by pre niekoho mohol byť taktiež príliš drahý. Začiatočná cena je na úrovni 417 000 dolárov. Ale model, ktorý sme riadili, s množstvom uhlíkových vlákien a uprávami okolo motora, bol na cene 522 000 dolárov.

Veľmi veľký balík peňazí? Isto. Ale môže to byť úplne spravodlivá cena za takýto šialený a senzačný zážitok.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, Yahoo

Facebook komentár