SUV Lamborghini - Urus.

SUV Lamborghini – Urus.

Nové SUV od automobilky Lamborghini v hodnote 200 000 dolárov je populárnejšie, ako sa očakávalo. Jeden predajca v New Yorku povedal, že podľa jeho očakávaní bude vypredané skôr než budú spustené reálne dodania.

Brian Miller – prezident spoločnosti Manhattan Motorcars, ktorý predáva Lamborghini a ďalšie luxusné značky, povedal, že už má objednávky na 60 kusov modelu SUV – známy ako Urus, aj keď vozidlo nebude dodané skôr ako v decembri tohto roka. Povedal, že má v pláne získať celkovo zhruba 100 vozidiel.

V rozhovore poznamenal: “Som si istý, že všetky budú predané,” … “Jedná sa o veľmi populárny automobil.”

Miller uviedol, že priemerná predajná cena pre Urus, s možnosťami a úpravami, je okolo 225 000 dolárov.

Čo je ešte prekvapujúcejšie ako dopyt po najdrahšom SUV na svete, je to, kto ho kupuje. Generálny riaditeľ spoločnosti Lamborghini Stefano Domenicali povedal, že 70% kupujúcich značky Urus nikdy Lamborghini nevlastnili.

Jedným z dôvodov prečo to tak je, že bohatí nadšenci automobilov, ktorí žijú v mestách alebo krajinách so zlým stavom vozoviek, nemohli riadiť nízke športové vozidlá značky Lamborghini bez toho, aby ich zničili. Vyšší sedenie Urus má charakteristickú silu, zvuk motora a odvážne uhly Lamborghini, ale s ľahkosťou zvládne výmoly a ako ajmenšie nárazy.

Miller uviedol, že typický zákazníci modelu Urus predstavujú skupinu bohatších klientov, než tradičný kupcovia značky Lamborghini.

Súvisiace:
Lamborghini predstavila najrýchlejšie SUV sveta
Lamborghini poslala svoj najdrahší model do nového extrému

Poznamenal: “Lamborghini bol vždy značkou, ku ktorej sa snažili dostať mnohí,” … “Našimi klientmi bolo veľa mladších ľudí a neboli až tak bohatí ako by sme si priali. Myslím si, že Urus zaujal veľké množstvo práve týchto jedincov.”

Urus v spoločnosti Lamborghini predstavuje najdôležitejšiu zmenu za desaťročia, keďže prípadne zdvojnásobí ročnú produkciu spoločnosti. Domenicali nakoniec poznamenal, že spoločnosť skončí v roku 2018 s celkovou produkciou približne 5 000 automobilov – z ktorých viac ako 1000 budú práve modely Urus. Do konca roka 2019 bude SUV pre značku Lamborghini predstavovať viac ako polovicu predpokladanej produkcie automobilov, ktorá sa nachádza na úrovni 8 000 automobilov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, CNBC

Facebook komentár