Nový model Lamborghini Urus.

Nový model Lamborghini Urus.

Spoločnosť Lamborghini odhalila 4. decembra nový model SUV Urus počas prezentácie, ktorá sa dá najvýstižnejšie opísať ako zmätočná. Technický problém prinútil zástupcov automobilky dočasne prerušiť prezentáciu a pozastaviť celosvetovo vysielaný online stream.

Prezentácia možno nedopadla najlepšie, to však ani prinajmenšom neplatí o modeli Urus. Nové SUV vyzerá elegantne a zároveň drsne. Pôsobí, že je pripravené vydať sa do sveta.

Súvisiace: Lamborghini poslala svoj najdrahší model do nového extrému

Urus je iba druhým SUV v histórii tejto poprednej spoločnosti a očakáva sa, že zdvojnásobí celkový ročný objem predajov automobilky. To by znamenalo približne 7 000 predaných vozidiel po celom svete.

Lamborghini_predstavila_najryhlejsie_SUV_sveta_1

S výkonom 650 konských síl, 4-litrovým osemvalcovým motorom a dvoma turbodúchadlami dokáže Urus dosiahnuť rýchlosť 100 kilometrov za hodinu za 3,6 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť predstavuje 305 kilometrov za hodinu, čím prekonáva model SUV Bentley Bentayga s maximálnou rýchlosťou 300 km/h.

Spoločnosť Lamborghini tvrdí, že takýto výkon robí z modelu Urus najrýchlejšie SUV na svete.

Stefano Domenicali, ktorý je generálnym riaditeľom automobilky Lamborghini, vyhlásil: „Lamborghini Urus je vizionárskym dielom, ktoré vychádza z kombinácie DNA značky Lamborghini a najuniverzálnejšieho typu vozidla – SUV. Urus vyzdvihuje SUV na úroveň, ktorú predtým nebolo možné dosiahnuť. Nazývame ju Super SUV.“

Lamborghini_predstavila_najryhlejsie_SUV_sveta_2

S počiatočnou cenou $200 000 sa Urus jednoznačne radí do novej triedy luxusných a vysoko výkonných SUV, ktorej doteraz dominovali modely Bentley Bentagya, Range Rover Autobiography, Porsche Cayenne a Mercedes-Benz G-Wagon. Očakáva sa, že model Rolls-Royce Cullinan sa v blízkej budúcnosti tiež stane členom tejto rodiny.

Súvisiace: Lamborghini už vyrobil 7000 modelov Aventador a 9000 Huracan

Okrem 650 koní pod kapotou je Urus vybavený aj 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá usmerňuje energiu do zdokonaleného systému pohonu všetkých kolies s aktívnym prerozdeľovaním krútiaceho momentu a riadením štyroch kolies.

Lamborghini_predstavila_najryhlejsie_SUV_sveta_3

Model Lamborghini Urus je k dispozícii aj s karbónovými keramickými brzdami, adaptívnym vzduchovým odpružením a šiestimi rôznymi režimami jazdy.

SUV ponúka pohodlné sedenie pre štyroch členov posádky. Interiér je vybavený koženými doplnkami a moderným dotykovým displejom s informačným systémom, ktorý plne podporuje aplikácie Apple CarPlay a Android Auto.

Spoločnosť Lamborghini očakáva, že dodávky modelu Urus sa spustia na jar roku 2018.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: InfoMoney, CNET

Facebook komentár