Lamborghini_uz_vyrobil_7000_modelov_Aventador_a_9000_Huracan_2017

Automobilka Lamborghini nedávno oslávila rekordné čísla produkcie, s viac ako 7 000 modelmi pod označením Aventador a 9 000 pod modelom Huracán.

Najnovším Aventadorom, ktorý opustil montážnu linku je Aventador S vo farbe pod označením Grigio Adamas (šedá). Tento roadster, určený pre americké showroomy bol predstaveným na autosalóne vo Frankfurte, počas mesiaca september. Toto je šiesty rok produkcie pre Aventador a úspech variantu S ukazuje, že tento býk nebude ľahko zosadený, prinajmenšom kým nevyjde jeho ďalší nástupca.

Ešte viac pôsobivé sú rekordné čísla značky pod označením Huracán, keďže sa pre Lamborghini jedná v produkcií o najpredávanejší super-automobil za tri roky. Tento automobil s poradovým číslom 9000 smeroval k šťastnému zákazníkovi v Dubaji.

Súvisiace: Lamborghini poslala svoj najdrahší model do nového extrému

Je to už len pár mesiacov od vyhlásenia značky, kedy Huracán s poradovým číslom 8000 bolo pripravené na jazdu. Pri tejto rýchlosti to bude trvať len jeden a pol roka, kým prekoná svojho predchodcu, ktorým je najpopulárnejším modelom značky Lamborghini – Gallardo. Pre porovnanie, trvalo to desať rokov, kým spoločnosť vyprodukovala 14 000 modelov pod označením Gallardo, takže Huracan je na dobrej ceste k dosiahnutiu týchto čísel už v polovici času.

Lamborghini predpovedá, že nadchádzajúca “križovatka“ cez model Urus prinesie ešte väčší dopyt než jej bratia so strednými motormi. V posledných niekoľkých mesiacoch značka posilňuje a rozširuje svoje továrne a predajnú sieť, aby vyhovovala očakávanému úspechu svojho nového crossoveru.

Okrem hyperkariet s limitovanou edíciou sa zdá, že výrobca superatomobilov je oficiálne pripravený opustiť exkluzivitu v prospech masovo vyrábaných, vysoko výkonných modelov a myslíme si, že je to pozitívne. Môžeme očakávať, že v blízkej budúcnosti uvidíme na ceste oveľa viac býkov pod označením značky Lamborghini.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheDrive

Facebook komentár