7_rad_ako_sa_stat_miliardarom_2017

Zarábať milióny znie ako dobrý cieľ, avšak pre väčšinu z nás je iba snom. Veľa miliardárov nezačínalo od nuly, niektorí mali určite lepšie ekonomické podmienky či vzdelanie. Z bodu A do bodu B (k bohatstvu) im ale jednoznačne pomohli správne rozhodnutia a podnikateľské kroky spolu s niekoľkými vlastnosťami, ktoré stoja za povšimnutie. Čo teda môžeme reálne robiť aby sa z nás stali milionári?

Najdôležitejšie je nájsť možnosti ako zarobiť. Najčastejšie sa využívajú 4 spôsoby: vymýšľanie nových produktov a služieb, investovanie, vylepšovanie existujúcich produktov a založenie vlastného podnikania. Nezabudnite, že spôsob akým chcete zbohatnúť, je rovnako dôležitý ako konkrétne činy.

Vymýšľajte

Vymýšľať nové produkty nie je vôbec jednoduché, avšak ak ste natoľko šikovný, že dokážete úspešne vymyslieť, patentovať, vyrobiť a predať produkt, ktorý bude kupovať masa ľudí, môže to byť základ vášho úspechu. Populárne vynálezy nie sú nevyhnutne komplikované alebo veľmi technicky zamerané, napríklad James Dyson vymyslel lepší vysávač a Gianfranco Zaccai zase zdokonalil obyčajný mop. Zdá sa, že prostriedky na efektívnejšie upratovanie sú celkom žiadané.

Súvisiace: 7 vecí o peniazoch, ktoré by mal každý pochopiť

Vylepšujte

Inovácia je umenie kreatívne vylepšiť existujúci produkt a zohľadniť pri tom aktuálne trendy na trhu. Úspešní inovátori odhalia za dopytom skutočné potreby zákazníkov a vymyslia inteligentnejší, lepší a efektívnejší produkt či službu, ktorou predstihnú konkurentov. Ďalšou možnosťou je prísť na trh s niečím natoľko odlišným, že budete vytŕčať spomedzi ostatných.

Zakladateľ spoločnosti IKEA je veľmi dobrým príkladom inovácií, ktoré ho priviedli k miliardám. Trh s nábytkom sa nezdá byť veľmi atraktívny, avšak modulárny a ekonomický nábytok v modernom štýle od švédskych či iných európskych návrhárov a výrobcov, ktorý prerazil na celosvetovom trhu, mu zabezpečil miliardy.

Nemyslite si, že už všetko viete

Keď si začnete namýšľať, že sa už nemáte čo nové naučiť, vaša šanca zbohatnúť sa zminimalizuje, a to najmä ak chcete zarobiť na nových nápadoch a inováciách. Musíte byť zvedavý, otvorený novým možnostiam a stále sa vzdelávať. Tieto kvality vám umožnia vidieť staré veci v novom svetle, uvidíte možnosti na zmenu a zisk tam, kde ostatní vidia iba hotové veci, ktoré už niekto vymyslel.

Investujte

Miliardár Warren Buffett zbohatol vďaka svojej šikovnosti, šetrnosti a premysleným investíciám. Tie si samozrejme vyžadujú istý kapitál a prehľad, ktorý vám zaistí, že váš vklad nebude stratou peňazí. Ak sa v danej oblasti vyznáte, môžete si zobrať príklad z miliardára Buffetta a vydať sa touto cestou.

Nerobte povrchné rozhodnutia

O najnovších a najúžasnejších výdobytkoch sa vždy hovorí so vzrušením, avšak pre nádejných milionárov je nebezpečné pustiť sa do „veľkej veci“, ktorá v konečnom dôsledku ani taká „veľká“ nebude. Úspešní investori si namiesto rozsiahlych, atraktívnych a veľmi riskantných investícií vyberajú radšej tie s dlhodobým potenciálom väčšieho zisku. Patria medzi ne investície do nehnuteľností, energií, ocele, telekomunikácií, či farmaceutického priemyslu. Opakom sú investície do najmodernejších technických vymožeností a tiež veľmi lákavé, no riskantné ponuky.

Staňte sa podnikateľom

Zbohatnúť môžete aj tradičným spôsobom – podnikaním. Rozbehnúť úspešné podnikanie nie je ľahké, ale s dobrým zmyslom pre podnikanie a schopnosťou odhaliť start-upy s potenciálom, môžete zarobiť veľmi rýchlo. Podnikatelia majú dve možnosti: buď prídu s novým nápadom a úspešne ho rozvinú ako napríklad Bill Gates vytvoril Microsoft, alebo si všimnú dobrý nápad niekoho iného, investujú do neho a privedú ho do úspešného konca. Obe možnosti sú veľmi dobrou cestou k úspechu a bohatstvu.

Nevzdávajte sa

Ak chcete byť úspešným podnikateľom, musíte si uvedomiť, že úspech sa málokedy zrodí z večera do rána. Aj keď jeden podnikateľský plán nevyjde, ďalší vám môže zmeniť život. Možno sa vaša spoločnosť dostane na dno a budete musieť s realizáciou istého nápadu počkať. V tomto prípade môžete na svoj sen zabudnúť a nechať vaše dlhy rásť, alebo sa k nemu môžete vrátiť neskôr. Nie je ľahké vybudovať niečo z ničoho, najmä ak to niečo má predstavovať miliónový majetok. Čas ale hrá vo váš prospech, iba ho nemôžete naháňať.

Súvisiace:
11 chýb, ktoré Vám stoja v ceste za prvým miliónom
Zo dňa na deň som sa z multimilionára stal chudákom a takto som sa pozbieral

Zapamätajte si…

K úspechu samozrejme prispieva aj šťastie, ktoré nám pomáha byť v správnom čase na správnom mieste. Ak ale neviete, čo máte na správnom mieste robiť, ani šťastie vás nezachráni. Vpred vás posunú zodpovedné rozhodnutia, premyslené investície, neustále vzdelávanie sa a osobný rozvoj. Keď zarobíte svoj prvý milión, nezabudnite, že sme vám hovorili ako na to.

Preložila: Mariana Ferusová

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, LifeHack

Facebook komentár