9_prísernych_zlozvykov_reci_tela_ktorych_je_tazke_sa_zbavit_MotivacnyWeb_sk

Nejde o to, čo hovoríte, ale ako to hovoríte.

Táto veta sa vám môže zdať klišé, ale je to pravda. Práve preto je reč tela dôležitou súčasťou komunikácie. Spôsob vášho vystupovania môže úplne zmeniť zmysel toho, čo hovoríte.

Ako bolo povedané, zlozvyky reči tela sa často odstraňujú najťažšie. Tak sme si zvykli hrbiť sa, odvracať oči, zložiť si ruky, že si to len sotva všimneme, že to robíme.

Tu je niekoľko chýb reči tela, ktorých bude ťažké sa zbavi. Ak to ale dokážete, neskôr si za to budete sami ďakovať.

Nervózne sa vrtíte

Ak máte vo zvyku nervózne sa vrtieť, môže byť ťažké nestratiť nervy. Avšak, je dôležité podniknúť kroky k tomu, aby ste sa naučili ovládať tento nervózny zvyk.

Nepokojné vrtenie sa poukazuje na nervozitu a nedostatok sily, ako už raz povedala špecialistka na reč tela a autorka knihy „Sila reči tela“ – Tonya Reiman pre biznisový online magazín.

Súvisiace: 7 znakov správania ľudí, s ktorými sa dobre komunikuje

Hráte sa s vlasmi

Nechajte svoje vlasy na pokoji. Neustále dotýkanie sa pokožky hlavy, ako aj obtáčanie si vlasov okolo prsta pôsobí dosť rušivo. Navyše, podľa slov ABC sa vám takto po čase môžu poškodiť vlasy. Nemusí byť vôbec jednoduché s tým prestať, snažte sa preto radšej hrať s antistresovou loptičkou, než so svojimi vlasmi.

Zaujímate obranný postoj

Patti Wood, špecialista na reč tela a autor knihy „Bum: Vyťažte čo najviac z prvého dojmu reči tela a charizmy“ raz povedal pre biznisový online magazín Business Insider: „Keď rozprávate, vaše ruky by malo byť vždy vidno,“. Ak poslucháč nevidí vaše ruky, začne mu vŕtať v hlave, čo tak asi skrývate.

Namiesto chôdze sa vlečiete

Ľudia veľmi radi súdia ostatných. Aj taký detail, akým je spôsob chôdze, dokáže o človeku veľa prezradiť. Podľa slov BBC, naša chôdza môže v skutočnosti zvýšiť riziko, že nás niekto prepadne. Ak ste sii už pri vašej chôdzi osvojili zlozvyky, môže byť ťažké zmeniť to. Avšak dôležité je kráčať sebavedomo a s rovnováhou. Nevlečte sa životom.

Zabúdate sa usmievať

Reiman povedala pre biznisový online magazín Business Insider, že úsmev je znakom sebaistoty, otvorenosti, vrúcnosti a energie.

„Zároveň aktivuje zrkadlové neuróny vášho poslucháča, vďaka čomu vám aj on odpovie úsmevom. Človek je bez úsmevu často vnímaný ako zamračený alebo chladný“, vysvetľuje.

Vyzeráte roztržito

Nič neirituje viac, ako rozhovor s niekým, kto vás zjavne nevníma.

Niektorí ľudia sú jednoducho prirodzene roztržití alebo uponáhľaní, takže môžu mať tendenciu sledovať svoj mobil alebo hodinky každú chvíľu. Keď ste medzi ľuďmi, musíte mať tento impulz pod kontrolou. V opačnom prípade tak budete pôsobiť ako drzý a ľahostajný človek.

Hrbíte sa

Postavte sa rovno. Hrozné držanie tela sa dá osvojiť pomerne ľahko, a to najmä vtedy, ak sa za stolom hrbíte takmer celý deň.

Nielenže budete kvôli hrbeniu pôsobiť nesebavedomo, píše Catherine New pre časopis Psychology Today, ale zároveň tým bude trpieť aj vaša chrbtica.

Zlepšite si svoje zdravie i obraz, ktorým sa prezentujete svetu, tým, že budete mať rovný postoj.

Súvisiace: 13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

Neexistujúci alebo útočný očný kontakt

Tu je ďalšia nástraha reči tela, pri ktorej platí, že umiernenosť je tou správnou voľbou. Autorka knihy „Čo hovorí vaše telo (a ako to pochopiť )“ Sharon Sayler povedala kedysi pre biznisový online magazín Business Insider, že ideálny očný kontakt by mal predstavovať „niekoľko dlhších pohľadov, namiesto intenzívneho zízania“.

Príliš dlhé uprené pohľady môžu zapríčiniť, že váš komunikačný partner sa začne cítiť nepríjemne. Naopak, odvracaním pohľadu zase dávate najavo svoje znechutenie alebo nedostatok sebavedomia.
Vaša verbálna komunikácia nie je v súlade s neverbálnou.

Všetko, o čom hovoríte, môže byť úplne správne, no ak sa reč vášho tela nezhoduje s vašimi slovami, môže to skončiť tak, že ľuďom pôjdete časom na nervy.

Tomuto fenoménu venovali v skutočnosti výskumníci z univerzity Sacred Heart University celú štúdiu. Aj keď bol objektom výskumu manželský pár, ich zistenie bolo dosť univerzálne – ak sa verbálna a neverbálna komunikácia nezhoduje, „neverbálne signály na seba prenesú ťarchu emocionálneho odkazu“.

Preložila: Nikola Geletkova

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár