Adidas_uz_ponuka_100%_recyklovatelne_tenisky

Adidas podniká veľké kroky pri riešení plastového odpadu s novými bežeckými teniskami, ktoré sú zo 100% z recyklovateľného materiálu.

Loop, najnovší výtvor kreatívnej divízie Adidas Futurecraft, sú vyrobené výhradne z termoplastického polyuretánu (TPU).

Materiál – nachádzajúci sa niekde medzi plastom a gumou – môže byť využitý na vrchu, zalisovaný do podrážky a formovaný pre otvory na šnúrky a štítky na jazyku, pričom všetky jeho časti vedia byť spojené dohromady, takže nie je potrebné žiadne lepidlo.

Na konci životného cyklu každého páru tenisiek ich majitelia môžu vrátiť spoločnosti Adidas, kde sa umyjú, rozomelú a roztavia na materiál pre nový pár tenisiek.

Eric Liedtke, člen predstavenstva globálnych značiek v skupine Adidas uviedol: „Vyberanie plastového odpadu zo systému je prvým krokom, ale tam sa nemôžeme zastaviť.“

Vo vyhlásení ďalej uviedol: „Čo sa stane s Vašimi topánkami po tom, čo ste ich nosili? Vyhodíte ich preč, alebo kam si myslíte že poputujú,“ … „Existujú iba skládky a spaľovne a v konečnom dôsledku sa to dostane do atmosféry, ktorá je dusená prebytkom uhlíka, alebo do oceánov ktoré sú už tak preplnené plastovým odpadom.

Liedtke ďalej poznamenal: „Ďalším krokom je úplné ukončenie vytvárania „odpadu “,“ … “Naším snom je, že môžete mať na sebe neustále svoj materiál vo svojich nových topánkach.”

Prvé kusy generácie modelu Loop dostane v prvom kole až 200 šťastných majiteľov po celom svete, ktorí sú vyzvaní, aby behali, vrátili tenisky a zdieľali spätnú väzbu so svojimi skúsenosťami.

Tieto postrehy sa použijú na vytvorenie predajného modelu, ktoré by podľa očakávaní mali byť ponúknuté v kolekcií jar/leto 2021.

Liedtke pochválil: „Futurecraft Loop sú naše prvé bežecké tenisky, ktoré budú vyrobené tak, aby boli prerobené,“ … „Jedná sa o potvrdenie nášho zámeru prevziať zodpovednosť za celý životný cyklu nášho produktu; zároveň sa jedná o dôkaz, že môžeme produkovať vysoko výkonné bežecké topánky, ktoré nemusíte vyhadzovať. “

Súvisiace:
Zaplatíte za udržateľné tenisky viac?
Spoločnosť Adidas sa pripája k boju proti plastom

Adidas predtým v roku 2015 spolupracovala so skupinou ochrancov prírody – Parley for the Oceans, aby previedla recyklovaný odpad z morských plastov, rybárskych sietí a gumy na športovú obuv, ktorá je šetrnou k životnému prostrediu.

Paul Gaudio, vedúci viceprezident kreatívneho smerovania a budúcnosti v spoločnosti Adidas poznamenal: „Futurecraft sa snaží prelomiť nové základy, priniesť nové materiály a procesy, ktoré by dokázali čeliť mnohým výzvam a príležitostiam, ktorým čelíme, aby sme pomohli športovcom zmeniť ich postoj k športu, životu a samozrejme aj svetu, v ktorom žijú. Svetu, v ktorom všetci žijeme.“

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať online a dostávať aktualizácie o recyklovateľných a recyklovateľných teniskách.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Geek

Facebook komentár