RoboCoin je digitálny kiosk, ktorý umožňuje zákazníkom nakupovať a predávať Bitcoin za ich papierové peniaze. Volá sa ATM Bitcoin.

Bratia Mark a John Russell-ovci z Las Vegas sú hlavnými tvorcami jeho operácií a už založili softvérovú firmu, ktorá vyrába softvér týchto konvenčných bankomatov. Russell bol už nedávno zapálený menou Bitcoin, takže vytvorenie Bankomatu Bitcoin bol len prirodzeným pokračovaním toho, čo už robil.

Tu je návod , ako to funguje. Do stroja môžete vložiť svoju hotovosť a buď zvolíte možnosť generovania peňaženky digitálnej meny Bitcoin, alebo dáte stroju adresu predtým existujúcej peňaženky pre ukladanie vašich mincí. To Vám vytlačí QR kód, ako potvrdenie o transakcii . O 10 minút neskôr, sieť Bitcoin zaznamená Vašu transakciu, ktorá vám umožní prístup k vašim novým Bitcoin-om.

Ak budete chcieť hotovosť za vaše Bitcoiny, prinesiete Váš QR kód, vložíte ho do kiosku RoboCoin, ktorý bude oskenovaný a budete vidieť, ako z účtu odpíše časť tejto hotovosti. Bitcoin Vám hotovosť vydá okamžite, alebo takmer okamžite (čakacia doba, ktorá sa berie do úvahy – tri alebo štyri minúty) .

Russell-ovci nemajú v úmysle pracovať na bankomatoch RoboCoins sami, ale budú predávať zariadenia, ktoré budú prevádzkové partnerom za 18 500 dolárov ( ich cena sa bude neskôr zvyšovať na $ 20 000 ). Nie je jasné, kde bratia budú umiestňovať ich bankomaty. Tí , ktorí si kúpia tieto kiosky budú musieť byť vzdelaný, pokiaľ ide o nasledujúce rozpočtové pravidlá. Pre tieto bankomaty budú  pravdepodobne dôležité nájsť tie správne miesta, kade RoboCoin bankomaty mohli priniesť menu Bitcoin do fyzického sveta. Tak zrazu, tu pred nami máme, čo dočinenia s menou Bitcoin v termínoch, ktoré chápeme – pretože sme bankomaty použili už tisíckrát. Je to proste spojenie medzi digitálnou a fyzickou menou.

Prvý RoboCoin sa vo Vancouveri otvorí neskôr v tomto roku a potom sa bude rýchlo rozširovať podľa plánu. Glaserovci nám povedali, že už vidia dostatočne veľký záujem. Pozrite sa na video nižšie a uvidíte, ako sa cez neho robí podobná transakcia:

Zdroj: Business.Time.com

Facebook komentár