Studia_Azia_ma_vacsi_vplyv_na_cenu_Bitcoinu_nez_Amerika_a_Europa

S udalosťami, ako je súhlas SEC pre ETF fond na Bitcoin a zavedenie derivátov pre kryptomeny, je ľahké si predstaviť, že trh je riadený správami zo Spojených štátov. Nedávny výskum však naznačuje, že Ázia, a nie Západ, je dominantným motorom cien okolo virtuálnej meny Bitcoin a trhov s kryptomenami.

Zameranie na Západ by mohlo byť zavádzajúce

Jay Clayton, ktorý je predsedom Komisie pre cenné papiere a burzu v Spojených štátoch (SEC), v mesiaci jún 2018 v rámci svojich pripomienok k postoju Komisie ohľadom otázky, či kryptomeny sú cenné papiere alebo nie, uviedol:

Robíme (SEC) svoju prácu dlho a vybudovali sme ekonomiku vo výške 19 biliónov dolárov, ako aj trh s cennými papiermi, ktorý nám závidí celý svet, ale aj ten je podľa pravidiel.

Súvisiace: Áno, Bitcoin bol bublinou. Avšak..

Aj keď je pravdou, že západná pologuľa dosahuje veľkú dominanciu na hlavnom trhu s aktívami, to isté nemusí nevyhnutne platiť pre Bitcoin a trh altcoinov. Nie je však nezvyčajné vidieť “obchodných expertov” so sídlom v USA, ktorí tvrdia, že situácia vývoja futures kontraktov CME a CBOE majú najväčší vplyv na cenu Bitcoinu.

Podľa výskumnej spoločnosti z oblasti kryptomien – Mosaic, vývoj v Ázii má výrazne väčší vplyv na trh s virtuálnymi menami ako okolnosti v západnej časti sveta.

Studia_Azia_ma_vacsi_vplyv_na_cenu_Bitcoinu_nez_Amerika_a_Europa_graf

Výskumná spoločnosť tvrdí, že z Ázie vyšlo 11 hlavných udalostí, ktoré sa týkajú trhu kryptomien. Tieto titulky ovplyvnili trh v priemere o 18,61%.

Najvýznamnejší z týchto vývojov prišiel na začiatku roka, kedy spoločnosť CoinMarketCap odstránila údaje z juhokórejských burz. Podľa Mosaicu táto jedinečná udalosť ovplyvnila trh o viac ako 57 percent.

Späť v polovici roka 2018, kedy cena virtuálnej meny Bitcoin navýšila z 6 200 dolárov na 8 000 dolárov, mnoho komentátorov poukázalo na správy, ktoré vyšli z Ázie. Vtedy sa bohatí čínski občania obracali na Bitcoin ako útočisko, keďže vláda urýchlila devalváciu svojej meny.

Ázia dominuje ťažbe a zámene

Na začiatok dominancie Ázie viedla v oblasti ťažby. Dokonca aj pri zásahu zo strany Číny sú ďalšie miesta ako Singapur, Hongkong, Japonsko a Južná Kórea “hotspotmi“ pre početné platformy pre zámenu kryptomien a súvisiacich podnikov.

Prečo sú tieto informácie relevantné? No, okrem zrejmého záveru o objeme obchodovania, existuje aj jazyková zložka. Tieto ázijské burzy zabezpečujú, že ich služby sú ponúkané v ich miestnych jazykoch, čím je obchodovanie bližšie k miestnemu obyvateľstvu. S relatívne lacnejšou elektrickou energiou je región (najmä Čína) stále dominantným hráčom v ťažobnom priemysle.

Začiatkom tohto roka Arthur Hayes, ktorý je výkonným riaditeľom platformy BitMex v Hongkongu, uviedol, že kryptoobchodovanie v Ázii je viac rozvinuté ako na Západe.

Súvisiace: Ceny kryptomien sa neustále znižujú. Kedy dosiahnu dno?

Ďalej poznamenal: “Ázia dominuje kryptomenám, pretože sú vo veľmi veľkej miere používané na digitálne obchodovanie s aktívami. Južná Kórea obchoduje s digitálnymi produktmi týkajúcimi sa hier už počas dvoch desaťročí. Keď sa presunú na čisto peňažnú digitálnu menu, chápu to kultúrne, takže sa rýchlo dostanú do hlavného trendu.” Preto je logické, že správy z tohto regiónu by na trhu mali mať oveľa väčší vplyv než USA a Európa.

Výskumníci dospeli k záveru, že vďaka “rozhodujúcej úlohe”, ktorú zohráva Ázia v oblasti kryptomien,” by investori, ktorí vyhľadajú lepšiu predstavu o tom, čo má vplyv na ceny virtuálnych mien, mali sledovať skôr Východ ako Západ.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bitcoinst

Facebook komentár