Cena_Bitcoin_sa_priblizila_k_9000_dolarom

Cena virtuálnej meny Bitcoin v pondelok prudko vzrástla a zasiahla viac ako 1-ročné maximá a priblížila sa k hranici 9 000 dolárov.

Cena digitálnej mince dosiahla vnútrodenné maximum na hodnote 8 937,25 dolárov, čo je podľa cenového indexu spoločnosti Coindesk – Bitcoin Price, ktorý sleduje cenu kryptomeny vrámci niekoľkých búrz. To predstavuje najvyššiu vnútrodennú úroveň od 11. mája 2018.

Dnes ráno sa cena virtuálnej meny Bitcoin za 24 hodín pohybovala v zisku viac ako 9% a obchodovala sa okolo 8 788,87 dolárov.

Táto kryptomena v uplynulých týždňoch čelila obnoveniu záujmu a jej cena sa v tomto roku zvýšila až o 140%.

Došlo k nárastu počtu veľkých spoločností, ktoré experimentovali alebo prinášali produkty súvisiace s kryptomenou. Napríklad tchajwanský výrobca smartphonov HTC vydal telefón zameraný na pomoc ľuďom pri ukladaní ich digitálnych mincí, zatiaľ čo Facebook údajne pracuje na svojej vlastnej virtuálnej mene.

Súvisiace:
Novogratz: Cena Bitcoinu sa do roku 2021 strojnásobí, ale…
Vlastníci Jaguar Land Rover zarobia kryptomeny zdieľaním dát

Obria investičná skupina Fidelity medzitým spustila novú spoločnosť, ktorá by pomohla inštitucionálnym investorom obchodovať s bitcoinom.

V dnešnom dni sa vo veľkom zisku pohybovali aj iné kryptomeny. Ethereum – druhá najväčšia digitálna minca podľa hodnoty, na začiatku dňa rástla o viac ako 7%.

Bitcoin je však ďaleko od ceny dosiahnutej na konci roka 2017, ktorá bola vrcholom jej historického maxima – vo výške viac ako 19 000 dolárov, keď nákupné šialenstvo retailových investorov prudko stúpalo.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár