Jack_Dorsey_Bitcoin_momentalne_ako_mena_nefunguje

Generálny riaditeľ (CEO) spoločností Twitter a Square – Jack Dorsey je zástancom virtuálnej meny bitcoin. Ale tiež hovorí, že zatiaľ nie je pripravená byť menou.

Dorsey poznamenal: „Svojou funkčnosťou menou nie je. Vrcholy a dna sú skôr charakteristické pre investičné aktíva a je porovnateľnou so zlatom.“

“Musíme urobiť to, aby bolo použiteľnejšou a prístupnejšou ako meny, ale ešte sa v tomto štádiu nenachádzame.”

Bitcoin je volatilná: podľa burzového operátora digitálnych mien Coinbase sa po jeho vyhlásení obchodovala na cene okolo 10 250 dolárov; v decembri 2017 sa obchodovala nad 19 500 dolárov a v januári 2019 sa obchodovala pod úrovňou 3 350 dolárov.

Dorsey je napriek tomu zástancom bitcoinu a širšej myšlienky ohľadom hlavnej internetovej meny.

Dorseyho spoločnosť na spracovanie platieb – Square sa snaží pripraviť seba a komunitu na to, čo Dorsey považuje za možnú budúcnosť: keď sa digitálne meny dostanú do hlavného prúdu.

Súvisiace: Čínska centrálna banka je blízko k uvoľneniu vlastnej virtuálnej meny

Dorsey pre Australian Financial Review ďalej poznamenal: “Napríklad, spoločnosť Square si najala päť programátorov, aby pracovali výlučne na tom, aby zlepšili krypto ekosystém,“ … “Myslím, že internet bude mať svoju menu a všetko, čo môžeme urobiť, aby sa tak stalo, urobíme.”

Ďalej, keď sa bitcoin stane všadeprítomným (ako Dorsey predpovedá), spoločnosť Square sa viac zameria na budovanie služieb ohľadom jeho podpory. Dorsey ďalej poznamenal: “Budú to veci ako hardware, analytika, platy a pôžičky.”

Vo februári Dorsey na sociálnej sieti Twitter zverejnil status, kedy poznamenal, že on sám výlučne vlastní bitcoiny.

Zatweetoval: „Bitcoin je odolný. Bitcoin je spravodlivý. Bitcoin je pôvodom internetových ideálov. A predstavuje skvelú značku.”

Dorsey okrem iných dôvodov uprednostňuje bitcoiny z dôvodu svojej dlhovekosti.

Ďalej poznamenal: “Myslím si, že bitcoiny sú najlepšie, pretože je najodolnejšou, je to okolo 10 rokov, má skvelú značku a bola veľa krát testovaná.”

Súvisiace: Investori sa od začiatku obchodnej vojny medzi USA a Čínou zameriavajú na Bitcoin

“Keď sa pozriem na všetky kryptomeny, ktoré by mohli naplniť túto úlohu natívnej meny pre internet, u bitcoinu sa jedná o dosť vysokú pravdepodobnosť.”

V marci 2018, Dorsey uviedol, že kým sa bitcoin stane globálnou menou, potrvá to zhruba desať rokov.

Dorsey The Times of London uviedol: „Svet nakoniec bude mať jednotnú menu, internet bude mať tiež jednotnú menu. Ja osobne verím, že to bude bitcoin,“ … “Stalo by sa to pravdepodobne za desať rokov, ale mohlo by to ísť rýchlejšie“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár