Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Akcie spoločnosti Apple na konci posledného obchodného dňa nakrátko poklesli o viac ako 2 percentá, keďže celo-americký akciový index Dow Jones Industrial Average klesol o 11 bodov a práve táto firma bola tretím najväčším prispievateľom k poklesu tohto indexu.

Akcie spoločnosti vyrábajúcej iPhone poklesli na denné minimum 111,15 dolárov za akciu, čím pred uzavretím trhu poklesli o 1,7 percenta na 112,71 dolárov za akciu.

Pokles po správe zrýchlil, keďže spoločnosť pre výskum trhu GfK údajne vyjadrila obavy ohľadom predajov najnovšieho iPhonu. Tieto závery sú založené na prvotných dátach počas “štartovacieho víkendu” zo 17 krajín.

GfK túto správu potvrdila, avšak informácie neprezradila, keďže obsah je výhradne určený pre predplatiteľov. Medzitým samostatná správa od internetových stránok DigiTimes so zameraním na technológie naznačila, že objednávky čipov na iPhone 7 a 7 Plus podľa údajov dodávateľov (čipov) zrejme v prvom štvrťroku 2017 poklesnú až o 20 percent.

Súvisiace: 
9 vecí, ktoré by neexistovali keby Apple neuviedol pred šiestimi rokmi na trh iPhone
Zmena celkových tržieb spoločnosti Apple – od iMac po iPhone

Silné pred-objednávky pre tieto prístroje počas minulého týždňa pomáhali zvýšiť akcie spoločnosti Apple o 11,4 percenta, čím sa im podarilo dosiahnuť ich najlepší týždeň od októbra 2011. Firma Apple však uviedla, že nezverejní predajné čísla prvého týždňa najnovšieho iPhonu, ktorý začal prichádzať do obchodov minulý piatok.

Technológie boli v piatok druhým najhorším sektorom akciového indexu S&P 500. Dodávatelia spoločnosti Apple, ako firma Skyworks klesla o viac než 3 percentá a Qorvo odpísala o viac ako 2 percentá.

Firma Apple, ktorá tvorí zhruba 14 percent váhy fondu Technology Select Sector SPDR dopomohla k jeho poklesu o takmer 1 percento.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár