Akcie_na_dividendach_ziskaju_400_miliard_2018

Existuje nový dôvod, ako osláviť koniec mizerného štvrťroku v oblasti celosvetových akciových trhoch: nový začne s potenciálnym zvýšením adrenalínu, až o 400 miliárd dolárov.

Analytici spoločnosti Morgan Stanley, vrátane Andrewa Sheetsa v poznámke pre klientov uviedli: “Myslíme si, že nie je náhoda, že jar predstavuje sezónne silné obdobie pre akcie,” a to až do výšky 400 miliárd dolárov (podľa ich výpočtov). “Najmä apríl má tendenciu byť silným mesiacom pre celosvetové výnosy akcií.”

Akcie_na_dividendach_ziskaju_400_miliard_2018_graf

Akciové trhy v Hongkongu a rozvíjajúcich sa trhoch v apríli vykazujú mimoriadne vysokú návratnosť. Analytici ďalej uviedli, že vo svete dlhopisov aj dlhopisy s vysokým výnosom a rozvíjajúcim sa trhom vykazujú “jarný nárast”, hoci menej výrazný ako v akciách.

Podľa analytikov, jarná sezónna predstavuje najhoršie obdobie pre americké štátne dlhopisy. Štúdia ukázala, že štátne dlhopisy v USA vykazujú od apríla do mája podpriemerné výnosy, potom do tretieho štvrťroka je vidieť lepší výkon.

Súvisiace: Trumpove tarify voči Číne by mohli “prejsť do globálnej obchodnej vojny”

Medzitým sa mnohí radi presunú za štvrťrok, v ktorom silná januárová rally na akciových trhoch vo februári ustúpila, kde prišlo k nárastu volatility a vývoju v oblasti technologických spoločností za posledné dni, spolu s nárastom krátkodobých nákladov na pôžičky a prísľubov pre ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb v USA.

Tím Morgan Stanley o nadchádzajúcej dividendovej vlne poznamenal: “V dôsledku vyššej volatility a pretiahnutia bezrizikovej” kotvy “by to mohlo priniesť určitú vítanú a dočasnú úľavu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár