Google sa s utajenou skupinou do budúcnosti snaží vytvoriť hru pre viacerých hráčov.

Na základe nových ponúk prác, sa divízia spoločnosti Advanced Technology and Projects (ATAPI) práve rozhodla pre získanie väčšieho počtu odborníkov na hry, aby vypracovali novú sociálnu hru pre smartphony.

Tento proces sa zdá byť v skorých štádiách, keďže ATAPI hľadá kreatívneho riaditeľa, rovnako ako programátorov pre „backend“ a mobilné hry, ktorí by vedeli “navrhnúť dizajn, a implementovať služby, ktoré pomáhajú spravovať veľké množstvo užívateľských dát pre viacerých hráčov.”

Google presne nešpecifikoval ich vzdelanie alebo predpoklad, ale v jednej ponuke poznamenal, že potrebuje kreatívneho riaditeľa, ktorý má skúsenosti s vývojovým nástrojom hier pre Unity3D, ktorý bude “zodpovedný za všetky aspekty dizajnu hry,” vrátane vytvárania “storyboardov, nákresov, dizajnových dokumentov a ďalších artefaktov, ktoré bude potreba na komunikáciu návrhu vízie “a bude spolupracovať s produktovým manažérom, kde navrhnú všetky herné mechaniky.

Divízia ATAPI pracuje na rôznych projektoch, čiže nemusí byť vôbec isté, či tieto projekty “uzrú svetlo sveta.” Ale v súčasnosti ATAPI sa snaží pracovať na vytváraní ” budúcnosti mobilnej zábavy” a  chce vývojárov s viac ako 8-ročnými skúsenosťami pre herné platformy, ktoré budú podporovať “veľké spoločenskú angažovanosť cez zdieľania.”

Súvisiace:
5 mýtov o spoločnosti Google
Google má tajný byt, kde Larry Page a Elon Musk rozoberali bláznivé predstavy o budúcnosti

ATAPI samotná na začiatku tohto roka prešla veľkými zmenami, keďže spoločnosti Facebook sa podarilo získať jej vedúcu predstaviteľku – Reginu Duganovú. Dan Kaufman, ktorý rovnako ako Duganová pred príchodom do spoločnosti Google pracoval u agentúry Defense Advanced Research Projects prevzal jej pozíciu.

Zameriava sa spoločnosť Google na hry?

Hranie hier nie je oblasť, na ktorej by spoločnosti Google v minulosti všeobecne záležalo, ale to využiť aj svoje prepojenie s firmou Niantic Labs, ktorý vytvoril veľmi populárne mobilnú hry Pokémon Go. Aplikácia Pokémon Go vychádza z konceptu hry Ingress, ktorá je od rovnakej spoločnosti – Niantic a funguje na báze rozšírenej reality a prepojenia s Google mapami, čo závisí od polohy. Google ju uviedol do prevádzky počas minulého roka vlani, ale vo firme si ďalej udržal iba mierny podiel.

Mimo Ingress, Google nevytvoril žiadnu prevratnú hru a namiesto toho sa zameral na platformy ako Android, Chrome a nedávno zvýšil svoj záujem pre operačný systém virtuálnej reality – Daydream, kde ostatní developeri vytvárať vlastné hry.

Zdroj: WashingtonPost

Facebook komentár