Richard_Branson_chce_Virgin_Galactic_na_burze_1

Richard Branson chce priniesť Virgin Galactic na burzu.

Britská spoločnosť vesmírneho cestovania v dnešnom dni poznamenala, že vykoná svoju verejnú ponuku akcií ako súčasť dohody, ktorá by novým investorov vrámci dohody mala ponúknuť 49% podiel vo Virgin Galactic.

Virgin Galactic sa spojí s firmou Social Capital Hedosophia – spoločnosťou zloženou z firiem z oblastí rizikového kapitálu Social Capital a Hedosophia. Bude obchodovanou na burze New York Stock Exchange.

Spoločnosti vo vyhlásení uviedli: “Po uzavretí transakcie, ktorá sa očakáva v druhej polovici roku 2019, bude (Virgin Galactic) prvou a jedinou verejne obchodovanou spoločnosťou vesmírneho cestovania.“

Existujúcim investorom spoločnosti Virgin Galactic sa ponúka kombinácia akcií SCH a hotovosti. Súčasný manažment Virgin Galactic zostane na svojom mieste.

Dohoda bola prvýkrát oznámená v denníku The Wall Street Journal.

Nové finančné prostriedky budú pomáhať spoločnosti Virgin Galactic získať peniaze potrebné na konkurenciu voči súperom, ako je Blue Origin od Jeffa Bezosa a SpaceX od Elona Muska, vrámci vesmírnych závodov miliardárov.

Aktuálne už stovky ľudí sa nachádzajú na čakacej listine vysoko rýchlostnej cesty na palube kozmického lietadla Virgin Galactic a súhlasili s tým, že za jedno miesto zaplatia 200 000 až 250 000 amerických dolárov.

Branson plánuje byť prvým členom posádky na palube lietadla.

Branson zároveň v máji poznamenal: “Dúfam, že do pár mesiacov si splním svoj sen ísť do vesmíru a ďalšie firmy nás v tom budú čoskoro nasledovať.“

Súvisiace: Nové ETF vám umožní investovať do rýchlo rastúceho vesmírneho priemyslu

Niekoľkoročnú prácu na plánoch vrámci vesmírneho turizmu strávil aj Jeff Bezos a očakáva, že jeho Blue Origin bude v tomto biznise priamo konkurovať firme Virgin Galactic.

Blue Origin očakáva, že svoju prvú osobu vynesie do vesmíru už do konca roka.

SpaceX, ktorý vybudovala biznis okolo vesmírnych rakiet, ktoré vypúšťajú satelity a doplňujú zásoby misií pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu, tiež plánuje poslať turistov do vesmíru.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár