Elektromobil spoločnosti Lucid - Air Dream Edition.

Elektromobil spoločnosti Lucid – Air Dream Edition.

Akcie startupu z oblasti elektromobilov – Lucid Group počas štvrtkového obchodovania vzrástli až o 47 %, čo bolo deň po tom, kedy spoločnosť potvrdila, že prvé dodanie zákazníkovi jej elektrickému automobilu Air Dream Edition, v hodnote 169 000 dolárov bude zrealizované v sobotu.

Akcie spoločnosti Lucid dosiahli 39,78 dolárov za akciu, čo predstavuje najvyššiu hodnota od emisie akcií prostredníctvom systému spoločnosti s označením SPAC (nižšie vysvetlené) z 26. júla (predtým, ako ustúpili na 35,48 dolárov za akciu, čo predstavuje nárast o 31,3 %). Cena zostáva hlboko pod svojim 52-týždňovým maximom, na hodnote takmer 65 dolárov za akciu, dosiahnutej vo februári, keď bolo oznámené, že Lucid sa blíži k dohode s firmou Churchill Capital IV Corp.

(SPAC – Špeciálna akvizičná spoločnosť, tiež známa ako „spoločnosť s bianko šekom“, je spoločnosť založená na burze cenných papierov s cieľom získať súkromnú spoločnosť, čím ju zverejní bez toho, aby prešla tradičným počiatočným procesom verejnej ponuky.)

Spoločnosť pozvala vybraných držiteľov objednávok elektromobilu Air Dream Edition, aby si vyzdvihli svoje autá v jej sídle, štátu Kalifornia. Lucid neprezradila, koľko ľudí bolo na podujatie pozvaných.

Dodania zákazníkom prichádzajú približne mesiac po tom, ako automobilka Lucid spustila výrobu svojich prvých automobilov pre zákazníkov vo svojej novej továrni mesta Casa Grande, v štáte Arizona. V tom čase spoločnosť Lucid uviedla, že dodania zákazníkom by sa mali začať koncom októbra.

Hovorca spoločnosti odmietol povedať, koľko vozidiel spoločnosť Lucid doteraz vyrobila, ale poznamenal, že automobilka bude pokračovať vo zvyšovaní výroby automobilov.

Celkovo spoločnosť Lucid uviedla, že 520 zákazníkom plánuje dodať nakonfigurované edície s označením Lucid Air Dream Edition, po ktorých budú nasledovať dodanie lacnejších modelov. Firma Lucid v júli investorom uviedla, že v roku 2022 očakáva výrobu 20 000 sedanov Lucid Air, ktoré podľa investorskej prezentácie vygenerujú tržby viac ako 2,2 miliardy dolárov.

Dream Edition je špeciálna edícia jej hlavného sedanu za 169 000 dolárov, s dojazdom až 830 kilometrov (520 míľ), ktorý je podľa vládnej agentúry EPA, v tomto odvetví najlepší. Cena základnej verzie automobilu Lucid Air začína na hodnote 77 400 dolároch, pred federálnym daňovými odpismi, ktoré sú na plug-in vozidlá až na úrovni 7 500 dolárov.

Automobilka Lucid vo štvrtok tiež naplánovala zverejnenie svojej prvej správy o výnosoch a odhadov pre investorov, od oznámenej dohody o zlúčení. Podujatie je naplánované na 15. novembra.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár