Mercedes-Benz Vision

Mercedes-Benz Vision EQXX.

Mercedes-Benz predstavila svoj pripravovaný hyperefektívny elektromobil s dojazdom viac ako 1 000 km (620 míľ) pomocou novej fotografie.

Automobilka plánuje použiť vozidlo na testovanie novej technológie, s cieľom zlepšenia účinnosti svojich elektrických vozidiel.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Mercedes-Benz oznámila aktualizovaný plán elektrifikácie, ktorý zahŕňal nový plán s cieľom prechodu, výlučne na elektrický pohon do roku 2030.

Nemecká automobilka oznámila niekoľko nových programov, ktoré tento cieľ pomôžu dosiahnuť.

Jedným z nich je Mercedes-Benz Vision EQXX, nový ultra účinný plne elektrický automobil.

Prvýkrát bol predstavený počas minulého roka a automobilka už vtedy hovorila o dojazde vyše 1 200 km (750 míľ).

Začiatkom tohto roka Mercedes-Benz aktualizovala informácie ohľadom dojazdu s tým, že bude mať „skutočný“ dojazd viac ako 1 000 km (620 míľ).

Markus Schäfer, COO automobilky Mercedes-Benz, na konci tohto týždňa oznámil, že VISION EQXX bude predstavený 3. januára:

„Ako možno viete, už nejaký čas pracujeme na tom, aby sme pretavili našu strategickú ambíciu s označením „Lead in Electric Drive“ v rámci automobilov: Teraz je Vision EQXX nastavený na to, aby sa stal najefektívnejším elektrickým vozidlom, aké sme kedy vyrobili – so skutočným dosahom viac ako 1 000 km. A som nesmierne šťastný, že bude verejnosti predstavený už čoskoro – 3. januára 2022.“

Schäfer tiež zverejnil nový ukážkovú fotografiu vozidla, ktoré odhaľuje viac ako ostatné:

Výkonný riaditeľ uviedol, že ak chce automobilka dosiahnuť svoje ciele v oblasti elektrifikácie, musí zlepšiť efektivitu svojich elektrických vozidiel:

„Preto sme si s VISION EQXX stanovili viac než ambiciózny cieľ: Chceme vyvinúť elektrické vozidlo kompaktnej triedy, ktoré v reálnych podmienkach na cestách dokáže prejsť 1 000 km na jedno nabitie batérie, v rámci hodnoty spotreby pre kilowatthodiny na 100 kilometrov, pri bežnej diaľničnej rýchlosti.“

Schäfer uviedol, že nové vozidlo bude vybavené batériovými článkami s o 20 % vyššou hustotou energie ako v EQS.

Skutočne vychvaľované odhalenie sa tak uskutoční 3. januára 2022.

Zatiaľ čo stále hovoria len o koncepčnom vozidle, dali jasne najavo, že niektoré technológie v koncepte sa dostanú do nových platforiem elektrických vozidiel, ktoré budú podporovať budúce elektrické vozidlá značky Mercedes-Benz.

 

Zdroj: Elcetrec

Facebook komentár