Oficiálne sa nachádzame uprostred druhého najväčšieho rastu akciových trhov od druhej svetovej vojny.

Pred týždňom v pondelok, americký akciový index S&P 500 si prechádza cez druhý najlepší výkonom v rámci modernej ekonomickej éry. Akciové trhy od marca 2009, za obdobie posledných ôsmich rokov, podľa údajov z LPL Financial zarobili približne 270%.

Dnešný rast akciových trhov zatienil 267% zisk, zaznamenaný od júna 1949 do augusta 1956. Ale býči trh (rastúci) od októbra 1990 do marca 2000 zostáva na samom vrchole.

Ryan Detrick, ktorý je vedúcim analytikom pre stratégie v LPL Financial, v komentári napísal: “Logická otázkou, ktorú stále dostávame, je, ako ďaleko môže ísť?” “Keďže čelíme dlhému obdobiu rastúceho akciového trhu, u ostatných vyvstáva otázka, kedy hudba prestane hrať?

Súvisiace: Na Wall Street žiadne obavy nevidno. Indexy na maximách

“Aktuálne rastúci trh akcií je oficiálne dlhý 101 mesiacov, čo môžeme považovať za dlhý časový horizont (a aj je), ale pamätajte na to, že býčie trhy nezomrú z dôvodu svojho trvania, ale z prebytku.”

Graf: Najdlhšie rastúce obdobia akciových trhov – S&P 500
Akciove_trhy_zazivaju_2_najvacsi_rast_od_druhej_svetovej_vojny_2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LPL Financial

Facebook komentár