Najhorucejsie_akcie_roka_Invisalign_2017

Výrobok spoločnosti Invisalign je jedným z najhorúcejších produktov roka, vďaka mladistvým a dospelým, ktorí chcú mať v ústach strojček bez kovu.

Posun smerom k jasným zarovnávacím bodom predstavoval pre Align Technology – spoločnosť vlastniacu produkt Invisalign k rekordnému roku. Hodnota spoločnosti Align sa takmer strojnásobila, čo je najlepší výkon v americkom akciovom indexe S&P 500. Jej trhová kapitalizácia je na hodnote približne 20 miliárd dolárov.

Jeff Johnson, ktorý je analytikom spoločnosti RW Baird poznamenal: “Ich produkty už nie sú len pre dospievajúcich,” … “Invisalign sa rýchlo presúva do masovo prijateľnej časti trhu.”

Spoločnosť Align v novembri oznámila, že Invisalign si po celom svete objednalo viac ako milión dospievajúcich (tínežderov). Päť miliónov ľudí si kúpilo liečbu, ktorá kdekoľvek stojí v rozmedzí $ 3000 – $ 8000.

Výsledky predajov sa zvyšujú už dva roky za sebou a posledný štvrťrok bol najlepším v 20-ročnej histórii spoločnosti.

Objednávky medzi tínedžermi v minulom štvrťroku dosiahli takmer 70 000, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka predstavuje nárast o 46%. Analytik spoločnosti Credit Suisse Erin Wright tento nárast označil za “dôležitý”.

Stratégia spoločnosti, ktorá sa v posledných rokoch rozširovala na medzinárodnej úrovni – najmä v Číne – podnecovala k rastu. Čína sa v poslednom štvrťroku stala druhým najväčším trhom produktu Invisalign a prvýkrát tak predbehla Spojené štáty.

Agresívne zameranie na pacientov, ako aj lekárov predstavovalo jej snahu o narušiť ortodontického priemyslu.

Doktor Olivier Nicolay, ktorý je profesorom na Kolégiu zubného lekárstva v NYU poznamenal: “Nemajú žiadne pochybnosti, že by chceli byť hlavnou formou ortodontickej liečby.”

Spoločnosť Align v roku 2017 zvýšila reklamné výdavky o 60%, ako súčasť svojho úsilia vyzdvihnúť výhody jej estetického produktu a životného štýlu, ohľadom jej strojčeka ako pre dospievajúcich tak aj ich rodičov.

Generálny riaditeľ Joe Hogan v nedávnom rozhovore poznamenal: “Môžete ich kedykoľvek vytiahnuť, aby ste jedli jedlo, ktoré chcete, alebo ak hráte šport alebo na hudobný nástroj,” … “Môžeš žiť život, ktorý chcete žiť.”

Súvisiace: 10 ročné zisky z investícií do akcií spoločností Apple, Amazon či Netflix

Pokrok v produktoch a snaha spoločnosti Align je mať sieť o viac ako 125 000 ortodontikov a zubných lekárov po celom svete, vďaka čomu budú svoj dosah rozširovať.

Hogan ďalej uviedol: “Uskutočnili sme vývoj tejto technológie, investovali sme značné množstvo peňazí,” … “Pred niekoľkými rokmi sme neboli tak zdatní, aby sme robili to čo teraz.”

Akonáhle sú ľudia skeptickí, vieme ich presvedčiť že naše zarovnávače by mohli priniesť rovnaké výsledky ako drôty a zátvorky. Pre ortodontistov (čelustný ortopéd) sú naše aktuálne produkty pohodlnejšie a samozrejme je to tak aj pri liečbe ich pacientov.

Doktor Nicolay povedal: “Ortodontisti už nie sú vystrašení,” … “Invisalign sa stal prijatým postupom pre dospelých ale aj dospievajúcich.”

Analytik John Kreger z investičnej spoločnosti William Blair poznamenal: „Zubní lekári taktiež očakávajú, že nové príjmy budú musieť vykompenzovať pomalé oživenie čo sa týka pacientov – desať rokov po recesii.“

S niekoľkými hlavnými konkurentmi, ktorí sa objavujú a tesným naviazaniam k desiatkam patentov, ktoré prinášajú jasnú technológiu zosúlaďovania a silného rozpoznávania značiek, Align vyzerá na to, aby pokračoval vo svojom výskume do budúceho a ďalšieho roka.

A nevyužitý ortodontický trh tínežderov má pre analytikov čoraz častejšie pozitívny pohľad, čo sa týka dlhodobých vyhliadok spoločnosti, práve z tohto sektora.

Dospievajúci počas roka tvoria približne tri štvrtiny z 10 miliónov ortodontických prípadov, ale iba 3% z nich používa Invisalign.

Kreger predpovedal: “Nevidíme žiadny dôvod, prečo by v najbližších piatich rokoch nebolo možné prekročiť 10%.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomerg, WSJ

Facebook komentár