Demonocracy vytvorila veľkú infografiku (grafické info) približujúcu odhalenie deviatich bánk s najväčším stavom ich derivátov. Týchto deväť bánk je dohromady vystavených derivátom o hodnote 228,72 biliónom amerických dolárov, čo je šokujúco vysoké číslo.

To číslo, tvrdí Demonocracy, má hodnotu približne trojnásobku ekonomiky celého sveta.

Pre zväčšnie Obrázkov, treba KLIKNÚŤ

Tento obrázok znázorňuje grafiku použitú v celej infografike. Kamión má hodnotu jednej miliardy, veľká veža má hodnotu jedného biliónu amerických dolárov a tak ďalej.

Banka BNY Mellon zverejnila hodnotu derivátov vo výške 1,375 biliónov dolárov

Považované za príliš veľké na bankrot (TBTF = too big to fail). V súčasnej dobe čelí (okrem iného) prebiehajúcemu súdnemu podvodu a porušeniam zmlúv s Los Angeles-skými penziovými fondami a New York-skými penziovými fondami, kde BNY Mellon údajne presiahla finančné prostriedky o niekoľko miliónov dolárov a skrýva to.

Banka State Street má zverejnené deriváty o hodnote 1,390 bilióna dolárov.

Príliš veľké na bankrot (TBTF). Banka má (okrem iného) účtované spory o masívnom podvode v California’s CalPERS a CalSTRS penzijné fondy – podobne ako BNY (uvedené vyššie).

Banka Morgan Stanley zverejnila hodnotu derivátov vo výške 1,722 bilióna dolárov.

Príliš veľké na bankrot (TBTF). Nedávno urovnali súd za preplácanie svojich zamestnancov, zatiaľ čo prijímali dane poplatníkov ako finančnú výpomoc. Podpredseda (Robert Kindler) Morgan Stanley mal štátnu poznávaciu značku na jeho Porsche Cayenne Turbo, ktorá hovorila “2BG2FAIL“. Toto všetko sa dialo, zatiaľ čo 250 miliónov dolárov finančnej výpomoci skončilo v rukách Waterfall TALF Opportunity, riadenou manželkami vlastníkov Morgan Stanley – Vezmi si bankára za 250 miliónov dolárov kapitálového vkladu od daňovývh poplatníkov.

Banka taktiež dostala počas krízy TAJNÝCH 2,041 biliónov dolárov finančnej výpomoci z Federálnych Rezerv, z pomoci daňových poplatníkov.

Banka Wells Fargo má zverejnené deriváty o hodnote 3,332 biliónov dolárov.

Príliš veľké na bankrot (TBTF). WF bola obvinená za účasť v obchodovaní s údajne nelegálne zabavenými nehnuteľnostiami a servisom podvodných úverov.

V marci 2010 Wachovia (vlastnená Wells Fargo) zaplatila 110 miliónov dolárov v pokute za umožnenie transakcie spojenej s pašovaním drog a 50 miliónov dolárov v pokute za zlyhanie v sledovaní financií použitých na prepravu 22 ton kokaínu. Taktiež stratila prehľad o 378,4 miliardách dolárov (čo je 378400 miliónov dolárov), hodnota transakcií do mexickej “casas de cambio” (myslím WesternUnion, anonymný peňažný prevod) zvyčajne spájaný s drogovými kartelmi. Okrem toho, WF nechala svojich VIP zamestnancov žiť v zabavených domoch. WF vie, ako preplatiť legitímny šek, než potvrdiť „podvod“ a zatvoriť váš účet. WF taktiež znovu objednáva vaše transakcie, aby tak vytvorila viac kontokorentných poplatkov. Wachovia Wells Fargo taktiež obdŕžala TAJNÝCH 159 miliárd dolárov finančnej výpomoci z Federálnych Rezerv.  

V rokoch 2008 – 2010 Wells Fargo neplatila ŽIADNE dane a daňové sadzby mala NEGATÍVNE 1,4% a pritom 49 miliárd zisku v rovnakom období. 

Banka HSBC zverejnila hodnotu derivátov vo výške 4,321 biliónov dolárov.

HSBC je Hong Kongom založená banka a jej originálny názov je The Hongkong and Shanghai Baking Corporation Limited (Hongkongská a Shanghaiská limitovaná banková korporácia). 

HSBC nájdete spolupracujúcu v mnohom s JP Morgan Chase. Obe, HSBC a JP Morgan Chase, majú silný záujem o zlato a drahé kovy. HSBC a JP Morgan Chase sú často zapojené spolu vo finančných škandáloch. Naposledy HSBC bola žalovaná vraj za prelievanie viac, ako 8,9 miliárd dolárov do najväčšej Ponziho schémy v histórii – Investičný obchod Bernie Maddofa (Bernie Maddof´s investment business). 

HSBC (spolu s JP Morgan Chase) bola žalovaná vraj za tajenie konšpirácie ceny striebra a zlata, čiastočne cez vzácne kovy, DERIVÁTY a zarábania na tom miliárd dolárov.  

DZ Bank v Nemecku žaluje HSBC (a JP Morgan) za klamlivé (lživé) praktiky predaja domácich pôžičiek zaistených cennými papiermi

HSBC je taktiež vyšetrovaná za pranie miliárd dolárov.

Goldman Sachs má zverejnené deriváty o hodnote 44,192 biliónov dolárov.

Sĺpy jedného bilióna dolárov sú dvojito skladané a dosahujú 930 stôp (248 m). Biely dom stojí vedľa Sochy Slobody. 

Goldman Sachs má výhodu oproti iným bankám, pretože má desivé spojenia s vládou Spojených štátov

Najväčším darcom pre Mitta Romney a zároveň jedným z Obamovovych najlepších darcov je Goldman Sachs. Bývalý generálny riaditeľ Goldman Sachsu, Hank Paulson sa stal Tajomníkom Štátnej pokladnice za Busha a počas finančnej krízy roku 2008 navrhol účet TARP bill požadujúci 700 miliárd dolárov vo forme finančnej záchrany. Vo Veľkej Británii Goldman Sachs unikol 10 miliónový účet v librách na zlyhanej machinácii vo vyhýbaní sa daňovým povinnostiam za pomoci dobrých kontaktov. 

Banka je najväčším hráčom v potravinárskych komoditách na trhu, zarobila 955 miliónov dolárov zo špekulácií s potravinami v roku 2009. 

Zamestnanci Goldman Sachsu vyzbrojujú samých seba zbraňami pre prípad povstania ľudu proti banke.  

Goldman Sachs nazýva svojich investorov  “muppets” a zákazníkov používa na zarábanie peňazí pre seba, bez ohľadu na klientov.  

Banke bola udelená pokuta 22 miliónov dolárov za zdieľanie cenných neverejných informácií s najväčšími klientmi. (Myslím zasvätencov obchodujúcich s najlepšími klientmi). 

Goldman Sachs bol čiastočným vlastníkom hlavnej americkej webovej stránky pre reklamu prostitúcie až dovtedy, kým nebol odhalený jej vlastnícky podiel.  

Goldman Sachs pomohla Grécku skrývať svoje dlhy s tajnými úvermi a zároveň brala od Grécka výhody.  

Goldman Sachs dostala 814 miliárd dolárov TAJNEJ pomoci z Federálnych Rezerv počas krízy v roku 2008.  

Goldman Sachs dostala 10 miliárd dolárov finančnej záchrany 2008 TARP a v tom istom roku zaplatila 10,9 miliárd dolárov kompenzácie zamestnancom a „benefity“, platiac 1% daňovú sadzbu. To znamená, že v priemere 327,000 dolárov na každého zamestnanca Goldman Sachs.

Banka Bank of America zverejnila hodnotu derivátov vo výške 50,135 biliónov dolárov.

BofA lipne na svojich poplatníkoch s MASÍVNYMI účtami, prenášajúc deriváty do poistených účtov federálnou vládou – celkom 53,7 biliónov dolárov z 06/2011. Počas rokov 2011-12 potrebovala BofA hotovosť, tak Warren Buffett dal BofA 5 miliárd dolárov. V ten istý rok BofA predala svoj podiel v China Construction Bank, aby vzrástla jej hotovosť o 1,8 miliardy dolárov.  

Bank of Amerika zaplatila 22 miliónov dolárov, aby vyrovnala poplatky za nesprávne záložné právo na aktívnu povinnosť vojakov

BofA najala 3 firmy na kybernetické útoky, aby atakovala WikiLeaks, ale skupina hackerov Anonymous hackovala bezpečnostné firmy skôr.   

BofA bola žalovaná za straty 31 miliárd dolárov z domácich pôžičiek v roku 2011, taktiež sa podieľa na mnohých súdnych sporoch, príliš mnohých na dokumentáciu. 

BofA taktiež obdržala TAJNÚ výpomoc 1,344 biliónov dolárov z Federálnych Rezerv.

Banka Citibank odhalila svoje deriváty v hodnote 52,102 biliónov dolárov. Jeden bilión dolárové veže sú dvojito skladané – 930 stôp (248 m). 

Klienti Citibank boli zatknutí za pokus uzavrieť ich účty, zatiaľ čo v Indonézii bol vypočúvaný muž na smrť v špeciálnej „výsluchovej miestnosti“ (questioning room) Citibanky. V roku 2011 Citibanka zaplatila pokutu 285 miliónov dolárov za predaj domácich úverov krytých dlhopismi investorom, zatiaľ čo ich stávky strácali na hodnote (myslím deriváty/poistenia). Človek v obvinení z jednotky v Citibank sa stal Obamovým náčelníkom štábu. Dva týždne predtým, ako bol najatý Obamom, dostal 900.000 dolárov z Citibanky za výborný výkon. To bolo po tom, čo Citigroup vytiahla 45 miliárd dolárov z výpomocných peňazí. 

Citibanka vedome obišla zlé úvery pre vládnu správu bývania (Federal Housing Administration) k zabezpečeniu. 

Citigroup tiež dostala TAJNÝCH 2,513 bilióna dolárov finančnej výpomoci z Federálnych rezerv.

Banka JP Morgan Chase zverejnila hodnotu derivátov vo výške 70,151 biliónov dolárov

70 biliónov dolárov je približne obsah celej svetovej ekonomiky.  

Jeden bilión dolárové veže sú dvojito skladané o veľkosti 930 stôp (248 m).  

Povráva sa, že JP Morgan drží 50 až 80% trhovej medi a manipulovala trhom masívnym nákupom. JP Morgan sa taktiež previnili manipuláciou trhu striebra zarobiac miliardy. V roku 2010 JP Morgan malo 3 perfektné obchodné kvartály a stratu peňazí mali len v 8 dňoch. Súdne spory týkajúce sa zabavovania domov boli podané opäť JP Morgan. Cena hliníku je manipulovateľná cez veľké fyzické vlastníctvo materiálu a vytvárania prekážok počas prepravy. JP Morgan bolo medzi bankami podieľajúcimi sa na zabavení 620 miliónov dolárov v aktívach pre údajné podvody spojené s derivátmi. JP Morgan dostalo 25 miliárd dolárov od daňových poplatníkov vo finančnej výpomoci. Nemá v úmysle použiť tieto peniaze pre požičanie klientom, ale namiesto toho to použije na skvelé príležitosti na trhoch . Banka je taktiež najväčším vlastníkom BP, ktorá zapríčinila vyliatie ropnej škvrny. Počas vyliatia ropnej škvrny banka uviedla, že ropná škvrna je dobrá pre ekonomiku. JP Morgan tiež obdŕžala TAJNÚ finančnú výpomoc 391 miliárd dolárov z Federálnych rezerv.

Zdroj Infografiky: Demonocracy

Zdroj Článku: BusinessInsider

Preložil: Miroslav Útly

Facebook komentár