Nákup United Capital umožní rozšírenie banky Goldman Sachs v oblasti správy majetku, pridaním 25 miliárd dolárov do spravovaných aktív a 22 000 klientov.

Nákup United Capital umožní rozšírenie banky Goldman Sachs v oblasti správy majetku, pridaním 25 miliárd dolárov do spravovaných aktív a 22 000 klientov.

Goldman Sachs práve oznámila svoj prvý významný krok v oblasti fúzií a akvizícií od éry Davida Solomona, keďže získala skupinu United Capital v snahe posilniť svoj biznis v oblasti správy majetku.

Ťažká váha spoločnosti Wall Street ju tlačí hlbšie do pomalého, ale stabilného odvetvia správy bohatstva v nádeji, že vykompenzuje turbulencie, ktorému čelila vrámci jej kedysi vychvaľovanej tradingovej (obchodovacej) divízie.

Wall Street Journal ohlásil, že nákup banky Goldman Sachs v hodnote 750 miliónov dolárov, firmy založenej v Newport Beach, štáte Kalifornia – United Capital predstavuje najväčšiu akvizíciu spoločnosti za takmer dve desaťročia.

Súvisiace: Sú Apple, Amazon a Facebook budúcnosťou bankovníctva?

Veľké akvizície boli v post-krízovom svete zriedkavé, pretože firmy z Wall Street sa zameriavali na vyhýbanie sa hnevu od regulátorov a politikov.

Akvizícia spoločnosti United Capital – butikovej firmy, ktorá spravuje aktíva v hodnote 25 miliárd dolárov a má viac ako 22 000 klientov – poskytuje spoločnosti Goldman Sachs okamžitú podporu v oblasti správy bohatstva a prístupu k najmodernejším technológiám.

Solomon – na čiastočný úväzok DJ a veterán banky Goldman Sachs, ktorý sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti v októbri – povedal, že dohoda “urýchli” stratégiu wealth managementu (správy aktív) tým, že “rozšíri náš dosah, čo umožní viacerým klientom prístup k intelektuálnemu kapitálu a investičným schopnostiam banky Goldman Sachs.” ”

Goldman Sachs sa zameriava na diverzifikáciu od obchodovania, ktorá v posledných rokoch predstavovala problémovú časť bank.

Všetky veľké americké banky v prvom štvrťroku utrpeli pokles príjmov z fixných výnosov, komodít a mien, pričom podľa spoločnosti Keefe, Bruyette & Woods, pokles výsledkov u banky Goldman o hodnote 11%, tento pokles viedla. Očakáva sa, že výnosy z obchodovania sa počas druhého štvrťroka opäť znížia, čo je čiastočne spôsobené pomalšou obchodnou aktivitou.

Brian Kleinhanzl, analytik spoločnosti KBW, poznamenal: “Príjmy zo správy majetku bývajú lepšie. To z neho robí atraktívnu oblasť.”

V rámci dohody sa zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti United Capital – Joe Duran pripojí k banke Goldman Sachs. Zamestnanci spoločnosti United Capital a viac ako 220 finančných poradcov v Spojených štátoch amerických sa tiež pripoja k tejto firme z Wall Street.

Zdá sa, že dohoda s United Capital je pre banku Goldman Sachs najväčšou, odkedy v septembri roka 2000 oznámila kúpu tvorcu trhu – Spear, Leeds & Kellogg v hodnote 6,5 miliardy dolárov.

Kleinhanzl poznamenal, že zatiaľ čo United Capital je “považovaná za pomerne vhodného” investičného poradcu, klientela firmy nie je taká bohatá ako typický klient banky Goldman Sachs. Poznamenal, že regulačné dokumenty ukazujú, že priemerná veľkosť účtu v spoločnosti United Capital je okolo úrovne 300 000 dolárov v porovnaní s približne 50 miliónmi dolármi, charakteristickými pre privátny kapitál spoločnosti Goldman.

Okrem získania nových klientov, banka Goldman Sachs chcela získať United Capital pre vhodné technológie. Finanční poradcovia spoločnosti United Capital používajú digitálnu platformu FinLife CX pre rast svojho podnikania, prispôsobenie portfólií a udržanie spojenia s klientmi.

Súvisiace: Goldman Sachs sa v priebehu desaťročia dopustil 220 miliónov chýb pri podávaní správ

Goldman Sachs môže túto technológiu využiť na zlepšenie platforiem, ktoré používa na správu wealth managementu a spoločnosti Ayco. Spoločnosť Ayco sa stará o korporátnych manažérov a zamestnancov, poskytuje nástroje finančného poradenstva a riadenia investícií pre viac ako 400 veľkých spoločností.

V priebehu minulého roka sa Goldman Sachs snažila posilniť oblasť technológií, ktorá pomáha bežným ľuďom spravovať svoje peniaze tým, že získala firmu Clarity Money. Aplikácia pre osobné financie, ktorá využíva strojové učenie, je súčasťou spotrebiteľskej divízie banky Goldman Sachs – Marcus, ktorá bola spustenou v roku 2016.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár