Morgan_Stanley_u_klientov_pouziva_roboty_na_analyzu_profilov_socialnych_medii

  • Morgan Stanley používa umelú inteligenciu na písanie emailov bohatým klientom, keď sa práve trh príliš nedarí
  • Zhromažďuje informácie zo sociálnych médií a iných zdrojov. Emaily obsahujú osobné informácie, aby to vyzeralo tak, že ich písala ľudská bytosť

V priebehu veľkých prepadov trhu, finanční poradcovia musia pracovať na tom, aby sa ubezpečili, že ich klienti ostanú pokojní a svoje akcie v panike nepredajú.

Často to vyžaduje niekoľko hodín na telefóne s klientmi a cielené emaily na potlačenie znepokojenia ohľadom toho, čo taký prepad môže urobiť s celkovým stavom ich majetku. Keďže technológie viac a viac zasahujú do fungovania Wall Streetu, táto činnosť sa zdá byť najviac vzdialenou automatizácii.

Andy Saperstein, ktorý je riaditeľom newyorskej divízie banky poznamenal: “V Morgan Stanley sú roboty využívané pre pomoc ľudským poradcom, aj práve okolo tejto úlohy.“

Saperstein, prednášajúci na konferencii Deutsche Bank s názvom Global Financial Services v utorok, poznamenal, že Morgan Stanley využíva umelú inteligenciu na vytváranie prispôsobených emailov pre 16 000 finančných poradcov na to, aby ich posielali svojim klientom, v sistuácií kedy trh prepadá.

Okrem toho, že vysvetľujú stratégiu a perspektívu firmy na trhu, emaily zároveň ukážu aj ako veľké udalosti, napríklad Brexit, môže pôsobiť na celkové portfólio klienta.

Saperstein poznamenal: „Vyrieši to veľký problém v čase, keď klienti volajú s veľkými obavami.“

Riaditeľ banky poznamenal: „Technológia by mala prebrať niektoré úlohy finančných poradcov a dať im priestor, aby sa mohli sústrediť na sofistikovanejšie potreby klientov – nie nahradiť poradcu z mäsa a kostí.“

Zvláštne ale je, že roboty by mali pridať niečo typické a osobité pre finančného poradcu. Zbieraním informácií zo sociálnych médií a iných verejných zdrojov, emaily budú presne šité na mieru tak, aby obsahovali aj osobné detaily, aby to vyzeralo, že to písala ľudská bytosť.

Súvisiace: Sú Apple, Amazon a Facebook budúcnosťou bankovníctva?

Saperstein ďalej uviedol: „Mohlo by to obsahovať niečo ako „Práve som si všimol, že ste nastúpili na palubu Safe Horizon, skvelá organizácia, blahoželám Vám k tomu.“

„A vyzerá to, že finančný poradca si dal záležať a preskúmali špecifický vplyv vývoja trhu na portfólio daného klienta, pretože v podstate to urobili, len s pomocou technológie.

Akcie Morgan Stanley po jeho vyhadreniach ukončili v strate 6 percent, uprostred väčšieho poklesu trhu, potom ako Saperstein povedal, že podmienky pre divíziu správy aktív budú v druhom kvartály náročnejšie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, FoxBusiness

Facebook komentár