Goldman_Sachs_mina_menej_na_mzdy_zamestnancov_pretoze_sa_zameriava_na_technologie

Goldman Sachs míňa menej na odmeny zamestnancov a viac na zvyšovanie technologických aktivít.

Hlavný finančný riaditeľ banky, Stephen Scherr, tento týždeň uviedol, že očakáva pokles percenta výnosov zo mzdy zamestnancov, pretože spoločnosť sa vyvíja na technologicky založených divíziách a „štyroch kľúčových projektoch“ – medzi ktoré patrí spoločnosť Apple Card, ktorá predstavuje jej prvú kreditnú kartu a jej online značky Marcus, ktorá by sa mala viac zamerať na spotrebiteľa.

Scherr tiež uviedol, že banka Goldman míňa na kompenzácie menej, pretože spoločnosť dosahuje aj nižšie príjmy.

V rámci vyjadrení z 15. októbra poznamenal: „Našou filozofiou zostáva platiť za výkon.“

Poznamenal tiež, že rastúce investície spoločnosti Goldman v „podnikoch založených na platformách“ spôsobia ďalšie zníženie objemu peňazí, ktoré je potrebné minúť na odmeny zamestnancov.

Novo zverejnené údaje o odmeňovaní tiež ukazujú, že zamestnanci v priemere zarábajú menej ako pred rokom. V poslednom štvrťroku bola priemerná mzda na zamestnanca na hodnote 72 249 dolárov, čo predstavuje pokles oproti 83 168 dolárov v predchádzajúcom roku. Tieto údaje nezahŕňajú bonusy ani iné druhy platových balíčkov, ktoré môžu ročné kompenzácie jednotlivcov zvýšiť.

Za rovnaké obdobie sa celkový počet zamestnancov spoločnosti Goldman zvýšil na 37 800 z 36 300. Veľkú časť tohto nárastu možno pripísať rozhodnutiu spoločnosti Goldman, začať podnikať v oblasti správy aktív, nadobudnutím spoločnosti United Capital, ktorá predstavuje jej najväčšie prevzatie za takmer 20 rokov.

Súvisiace:
Ako Facebook a Apple zasahujú do sveta financií
Apple Pay rozširuje svoj dosah na ďalšie banky v celej Európe

Agentúra CNBC analyzovala údaje o kompenzáciách spoločnosti Goldman Sachs siahajúce späť až o 10 rokov a zistila, že priemerný zamestnanec v priebehu prvých troch štvrťrokov 2019 zarobil 246 216 dolárov – v porovnaní s 527 192 dolárov v rovnakom období v roku 2009. Toto číslo, ktoré agentúra CNBC uviedla, sa vypočítalo vydelením kompenzačného fondu banky, počtom pracovníkov.

Odzrkadľuje vývoj, ktorý boli investičné banky nútené podstúpiť v ére špičkových technológií, kedy obchodovanie začalo väčšinou prebiehať prostredníctvom počítačov a reguláciám ktoré prišli po recesii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár