Motivácia – jedna z pomocných kvalít v dosahovaní cieľov. Motivácia – je to čo nás ženie v túžbe dosiahnuť požadovaný cieľ.

Niektoré faktory, ktoré ničia našu motiváciu – utrpieť pocit márnosti alebo zlyhania v činnosti. Nemáte žiadnu túžbu, ktorú by ste vykonali. Už ste sa vzdali svojho cieľa, nevidíte úspech v načatej činnosti.

Nízka motivácia k dosiahnutiu cieľa je nesprávne zvoleným cieľom.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Ak pôjdete za klamlivým cieľom, potom pôjdete veľmi pomaly a neochotne. Správne vybraný cieľ, zvyšuje motiváciu, získavate potešenie z cesty, ktorá vás vedie k dosiahnutiu cieľa.

Zničiť motiváciu môže aj vaša energia

Ak sú vaše sily na nule, nemáte chuť začať nové a čerstvé výzvy. Zvýšte svoju vnútornú energiu a dodajte jej obrovskú motiváciu, prekonajte aj hory pre dosiahnutie cieľa.

Choď do konca! – skvelé pravidlo

Choďte do konca, bez ohľadu na to, čo sa deje na ceste, hľadajte riešenia, bojujte s trápeniami, ale nikdy sa nevzdávajte. Túžba opustiť vykonanú činnosť sa najčastejšie objavuje na konci cesty. Ako sa je možné vzdať potom, čo ste dosiahli obrovský cieľ a strávili veľa času a úsilia?

Súvisiace: 8 krokov ako sa cítiť šťastnejšie zdravšie a menej vystresovane

Zaveďte si denník úspechov

Zapisujte si doň všetky svoje úspechy a tiež aj malé víťazstvá. Chváľte sa za každú dokončenú činnosť, a tým významne zvýšite úroveň svojej samo-motivácie.

Na ceste k cieľu, budú mnohé ťažkosti a problémy. Riešte ich postupne ako prídu, nezlomí vám to motiváciu a dá silu pokračovať.
Predstavujte si hranice svojho úspechu

Snívajte o uskutočnení vzácnych snov. Získate obrovskú motiváciu na to, aby ste získali to, čo nakoniec chcete.

Radujte sa

Radosť vám pomôže nabiť sa pozitívnou harmóniu a pomôže vám v realizácii vašich prianí. Oddýchnite si toľko, koľko potrebujete. Nájdite „zlatú strednú cestu“ medzi túžbou v dosahovaní cieľa a únavou. Ak ste unavený, oddýchnite si. Vymyslite si veľký sen a choďte na to!

Preložila: Simona Andrejčinová 

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Motivation-Life

Facebook komentár