Chcete sa stretnúť s milionári? Presuňte sa do Monaka.

Podľa nového prieskumu až takmer tretina obyvateľov tohto mestského štátu je v súčasnosti klasifikovaná ako milionári a jedná až o 6% nárast v porovnaní s obdobím pred dvoma rokmi.

Podľa správy od spoločnosti Wealth Insight a časopisu Spear’s, švajčiarske bankové mestá Zürich a Ženeva sa dostali za Monacké kniežatstvo, kde jeden zo štyroch a jeden z piatich obyvateľov je milionárom.

Prieskum definuje milionárov, ako ľudí s čistými aktívami o hodnote 1 milión amerických dolárov alebo viac, s výnimkou hodnoty ich primárnej rezidencie.

Súvisiace: Milionári z Ázie sú bohatší, ako milionári v Severejnej Amerike

New York je jediným mimo-európskym mestom, ktoré sa dostalo do prvej päťky celého sveta. 1 z 21 Newyorčanov klasifikovaný ako milionár, čím sa toto mesto, na základe počtu milionárov ako percenta z celkovej populácie dostalo na štvrtú priečku.

Londýn sa posunul o jednu priečku (na 5), keďže celkovo každý z 29 obyvateľov je milionárom.

Mestá milionárov sú však do značnej miery európskou záležitosťou. Sedem európskych miest tvorí Top 10 priečok. Nórske hlavné mesto Oslo sa umiestnilo na šiestom a siedmom mieste spolu s Hong Kongom, ôsmym je Frankfurt, Singapur deviatym a Amsterdam uzatvára Top 10.

Dublin sa umiestnil medzi Top 10. európskych miest a celkovo sa dostal na 13. mesto, čo je tak trochu prekvapením tohto výskumu.

Súvisiace: Tieto mestá budú do roku 2025 veľmi bohaté

Oliver Williams, ktorý je vedúcim časopisu Oliver Williams poznamenal: “Dublin má vyššiu hustotu milionárov, ako mnoho iných európskych metropol …. Väčšinu svojho bohatstva získal z narastajúcej technologickej scény, ktorá priťahovala talenty z Európy ale aj zo Spojených štátov.”

Škótsky Edinburgh debutoval u čísla 16 v európskom rebríčku, s jedným zo 67 obyvateľov, ktorý je považovaný za milionára.

Dublin a Edinburgh sa tak v rebríčku dostali vysoko nad ich populárnejších konkurentov a nad ďalšie európske metropoli, ako je Paríž, Madrid a Moskva.

Zdroj: TheGuardian, Fortune

Facebook komentár