Bol “verejným nepriateľom číslo jedna”, so záľubou v násilí. Teraz Al Caponeho úkryt v Miami Beach je znovu na predaj za 8,5 milióna amerických dolárov.

Rozľahlá nehnuteľnosť o veľkosti 10 000 štvorcových stôp, so 7. spálňami sa nachádza v exkluzívnej oblasti Palm Island. To zahŕňa hlavný dom, dvojposchodový penzión, bazén a súkromnú pláž.

( Súvisiace: 12 honosných sídiel vlastnených magnátmi potravinového priemyslu a reštauračných sietí )

Capone kúpil tento zámoček, ktorý bol postavený v roku 1922 Clarencom Buschom (žiadny vzťah k rodine Anheuser-Busch), v období medzi rokmi 1922-1925 za 40 000 amerických dolárov. On investoval značné množstvo na renovácie tejto nehnuteľnosti, kde k nej pridal výťah, nadzemný bazén, ťažké dvere z masívneho dreva, betónové steny a mnší domček pre jeho bezpečnosť – podľa Paula Georgeho, profesora histórie na Miami Dade College.

Capone sa vrátil na svoje panstvo v roku 1940, hneď po svojom prepustení z Alcatrazu a zomrel v jeho dome počas roka 1947. Po jeho smrti umrela Caponeho manželka – Mae, a syn Al Jr, ktorí tam žili.

Potom sa si tento dom nezaslúžil takú publicitu a nakoniec sa objavil v správach počas 1971, kedy pilot Hank Morrison, ktorý odišiel z Delta Airlines si kúpil toto panstvo za 70 000 amerických dolárov (v závislosti na vyjadreniach Georga). ďalej povedal, že tento “Dom bol v schátralom stave.”

( Súvisiace: Vo vnútri banky prerobenej na luxusný dom )

George ďalej uviedol: Morrison nakoniec prenajímal časti tohto domu, ako samostatné jednotky, neskôr predal majetok. V roku 2011 bol predaný za 5,65 miliónov dolárov.

Súčasný majiteľ – floridská spoločnosť riadená Newyorským  účtovníkom Anthonym Panebiancom si kúpil dom asi pred šiestimi mesiacmi za 7,4 miliónov dolárov.

 

Zdroj: LATimes

Facebook komentár