Alibaba_zamestnava_ludi_starsich_ako_60_rokov

Keď spoločnosť Alibaba Taobao zverejnila voľné pracovné miesto pre “vedúceho výskumného pracovníka”, v priebehu 24 hodín obdržala 1000 žiadostí.

Taobao, ktorý je najväčším online predajcon v Číne, chcela najať dvoch ľudí, ktorí musia byť vo veku 60 rokov a starší, aby mohli posúdiť nové produkty zamerané na spotrebiteľov vyššieho veku až dôchodcov.

“V prvom dni zverejnenia inzerátu sme dostali viac ako 1 000 životopisov, pričom sa jednalo o ponuky od bývalých učiteľov, sudcov, policajtov a štátnych zamestnancov, ktorý svoj záujem naozaj úprimne vyjadrili,” uviedla hovorkyňa spoločnosti Alibaby a dodala, že mnoho mladších používateľov Taobao povzbudzuje svojich rodičov, aby žiadosť taktiež poslali.

Od posledného týždňa je najstaršiemu žiadateľovi 83 rokov.

Jednou z častí prečo je toto pracovné miesto tak populárne je nepochybne vysoká mzda. V Pekingu, ktorý má najvyšší priemerný príjem spomedzi akéhokoľvek čínskeho mesta, jej obyvatelia ročne v priemere zarábajú 18 660 dolárov. Noví zamestnanci spoločnosti Taobao môžu získať až 64 000 dolárov.

Ak chcú získať tento plat, očakáva sa, že žiadatelia budú mať harmonický vzťah so svojimi deťmi, byť ovplyvniteľom v spoločnosti, napríklad členom v rádových (v štvorici) tanečných skupín, vychutnávať si čítanie o psychológii a sociológii a mať najmenej jeden rok skúseností s online nakupovaním.

Súvisiace: Alibaba podporuje start-up, ktorý prináša rozšírenú realitu na čelné sklá automobilov

O práci v inzeráte sa tiež uvádza, že Taobao bude čoskoro “zameranou na ľudí stredného veku a staršie skupiny spotrebiteľov.”

Taobao má v súčasnosti viac ako 30 miliónov používateľov vo veku nad 50 rokov. Do roku 2020 sa očakáva, že Čína bude mať 255 miliónov ľudí vo veku nad 60 rokov, čo predstavuje obrovskú príležitosť, ak Taobao dokáže zistiť, čo títo zákazníci chcú získať v on-line sektore.

Podľa hovorcu spoločnosti Alibaby, jej dvaja noví zamestnanci budú pracovať na “vzrušujúcej novej verzii Taobao” a prispôsobia aplikáciu tak, aby vyhovovala tejto demografickej skupine.

Hovorca poznamenal: “Vyrábame novú verziu Taobao, ktorá je prispôsobená pre starších spotrebiteľov a bude uspokojovať ich jedinečné návyky a potreby. Okrem uspokojenia ich požiadaviek na nakupovanie na internete chceme vytvoriť niečo, čo im pomôže posilniť vzťahy s mladou generáciou a priblížiť ich.”

Podľa štátneho časopisou Global Times sa očakáva, že nový produkt spoločnosti Taobao zameraný na seniorov začne fungovať už koncom januára.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár