Jeden_z_najbohatsich_ludi_odisiel_zo_spolocnosti_ktoru_spoluzakladal

Miliardár Jack Ma údajne odstúpil z jeho pozície výkonného riaditeľa spoločnosti Alibaba – 420 miliardovej ríše z oblasti internetových služieb, ktorú v roku 1999 spoluzaložil. Pre noviny The New York Times poznamenal, že Ma v pondelok na jeho 54. narodeniny oficiálne vstúpi do dôchodku a bude sa realizovať cez filantropiu v oblasti vzdelávania.

Ma bude mať svoje miesto v dozornej rade spoločnosti Alibaba. Podľa Timesu sa zameria na svoju nadáciu – Jack Ma Foundation a venuje svoj čas zlepšeniu vzdelania. Bývalý učiteľ, Jack Ma v priebehu tohto týždňa pre televíziu Bloomberg poznamenal, že jedného dňa by sa mohol vrátiť k výučbe. Uviedol: “Toto je niečo, čo si myslím, že môžem robiť omnoho lepšie ako byť generálnym riaditeľom firmy Alibaba.”

Alibaba je jednou z najväčších spoločností v Číne a patrí medzi najdôležitejšie online maloobchodné platformy vo svete. Ako sa tento konglomerát rozširoval, vstúpil svojimi aktivitami do širokého spektra ďalších odvetví vrátane filmov, spravodajstva a cloud computingu. Taktiež investoval peniaze a zdroje do technológií, ako je umelá inteligencia a robotika. Jej pridružená spoločnosť Ant Financial, ktorá je považovaná za najväčšiu platobnú platformu v Číne, by mala mať podľa očakávaní trhovú kapitalizáciu na úrovni okolo 150 miliárd dolárov.

S osobným majetkom na úrovni okolo 40 miliárd dolárov je Ma jedným z najbohatších ľudí v Číne. Tento vedúci predstaviteľ spoločnosti si udržiava svoj vysoký profil, keďže sa objavuje na konferenciách po celom svete a diskutoval so svetovým lídrami. V roku 2013 odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Alibaba. Daniel Zhang je súčasným generálnym riaditeľom spoločnosti.

Súvisiace:
Nové obchody Alibaby: Roboty, aplikácie a pásy
Najbohatší muž Číny bol šťastnejší, keď mesačne zarábal 12 dolárov

Dôchodok tohto magnáta prichádza čase kedy čínske podniky čelia búrlivému obdobiu. Spojené štáty sú pripravené uložiť sadzby na čínske tovary o objeme 200 miliárd dolárov, čo je posledné kolo ciel v narastajúcom obchodnom spore medzi týmito dvoma spomínanými krajinami.

Čína je jednou z najrýchlejšie rastúcich veľkých ekonomík na svete, ale v tomto roku začala strácať trakcií a vykazuje znaky ďalšej slabosti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár