Amazon_musel_pre_koronavirus_zavriet_distribucne_centra_vo_Francuzsku

Spoločnosť Amazon pozastavuje svoju distribučnú činnosť vo Francúzsku potom, čo súd rozhodol, že počas pandémie koronavírusov musel zastaviť všetky nepodstatné doručenia.

Rozhodnutie v utorok nasledovalo po podaní sťažnosti francúzskeho odborového zväzu, ktorý obvinil online gigant z ohrozenia života pracovníkov.

Spoločnosť vo svojom vyhlásení v stredu uviedla, že je „zmätená“ rozhodnutím súdu, ktorý nariadil spoločnosti Amazon obmedziť svoje miestne doručenia len na nevyhnutný tovar, inak ak to nedodrží, bude musieť každý deň zaplatiť pokutu vo výške 1 milión eur (1,1 milióna dolárov).

Firma Amazon uviedla, že sa chce proti rozhodnutiu odvolať.

Po počiatočnom varovaní v stredu, že by mohli pristúpiť k zatvoreniu svojich skladov, spoločnosť rozhodnutie o niekoľko hodín neskôr potvrdila.

Spoločnosť Amazon uviedla, že z dôvodu vysokých pokút uložených súdom a „komplexnosťou spojenou s našimi logistickými činnosťami“, dočasne pozastavíme činnosti vo svojich distribučných centrách, napriek obrovským investíciám, ktoré sme urobili s cieľom zaistiť a posilniť ďalšími opatreniami bezpečnosť našich zamestnancov, ktorí počas tejto krízy v práci zostali.“

Spoločnosť uviedla, že požiada zamestnancov svojich distribučných stredísk, aby zostali doma „a budeme naďalej slúžiť našim zákazníkom vo Francúzsku prostredníctvom nezávislých spoločností, ktoré predávajú na Amazone“, cez svoje globálne distribučné siete.

Francúzsko v priebehu minulého mesiaca pozastavilo všetky činnosti, ktoré nie sú nevyhnutné, čo je opatrenie, ktoré by malo zostať v platnosti až do 11. mája.

Francúzsky súd v utorok tiež požadoval, aby spoločnosť vo všetkých svojich skladoch vyhodnotila „pracovné riziká spojené s epidémiou Covid-19“.

Spoločnosť Amazon uviedla, že už zaviedla bezpečnostné opatrenia vrátane „kontroly teploty, masiek a vynúteného dodržiavania odstupov, ktoré získali súhlas zástupcov pre zdravie a bezpečnosť na viacerých miestach“.

Amazon čelil v Spojených štátoch kritike za zdravie a bezpečnosť pracovníkov, pretože počas pandémie čelí zvyšujúcim sa požiadavkám na svoje služby. Minulý týždeň spoločnosť uviedla, že môže začať prepúšťať zamestnancov, ktorí „úmyselne porušujú“ jej usmernenia týkajúce sa dištancovania, a to aj napriek sťažnostiam pracovníkov, ktorí tvrdia, že ich zamestnanie znemožňuje dodržiavanie tejto politiky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár