Americanom_by_mali_dat_az_2_000_mesacne_az_kym_sa_ekonomika_nezotavi_z_COVID_19

Ak je Američan dosť starý na to, aby mohol viesť automobil, potom by mal byť dostatočne starým na to, aby dostal mesačne 2 000 dolárov podľa plánu, ktorý tento týždeň predstavili dvaja demokratickí zákonodarcovia v Snemovni reprezentantov.

Podľa zákona o mimoriadnych finančných prostriedkoch pre ľudí by občania USA, ktorí majú 16 rokov a viac – a zarábajú menej ako 130 000 dolárov ročne – mali od federálnej vlády dostať hotovostné platby počas obdobia najmenej šiestich mesiacov, až kým nezamestnanosť neklesne na úroveň pred pandémiou.

Návrh zákona predstavil v utorok bývalý prezidentský kandidát Tim Ryan, ktorý sa spája s umierneným krídlom Demokratickej strany a bývalým senátorom Bernieho Sandersa, bývalého predsedu kresla Bernie Sandersa. Majú ďalších 17 spolu-podporovateľov, všetkých z demokratického tábora vrátane republikánky Barbary Lee, ktorá pomáha viesť parlamentný riadiaci a politický výbor.

Okrem platieb 2 000 dolárov pre dospelých by určité kvalifikované rodiny dostali 500 dolárov za dieťa, pričom peniaze bude možné získať prostredníctvom priameho vkladu, šekom alebo mobilných aplikácií, ako je Venmo.

Ryan v tlačovej správe uviedol: „Keďže každý týždeň milióny Američanov žiada o dávky v nezamestnanosti, musíme priehradu rýchlo napraviť a to znamená dať peniaze do rúk ťažko pracujúcich rodín.“

Návrh zákona prichádza, keď IRS (Daňový úrad USA) sa chystá začať rozposielať šeky schválené v nedávnom balíku pomoci COVID-19. Ako bolo zverejnené počas tohto týždňa, tie budú mať vytlačené meno prezidenta Donalda Trumpa.

Súvisiace: Bill Gates: “Vláda nemôže „zamávať prútikom“ a „ekonomika je zrazu taká, aká bola“

Kritici, ako je člen Snemovne reprezentantov USA – Ro Khanna, však tvrdia, že tieto opatrenia sú nedostatočnou reakciou na krízu, ktorá len za posledné štyri týždne prinútila viac ako 22 miliónov ľudí zaregistrovať sa na poberanie dávok v nezamestnanosti.

Khanna nakoniec poznamenal: „Jednorazový šek v hodnote 1 200 dolárov to nezníži,“ … „Američania potrebujú nepretržité infúzie hotovosti počas trvania tejto krízy, aby na druhej strane vyšli nažive, zdraví a pripravení na návrat do práce.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár