Apple_do_roku_2021_pravdepodobne_zrusi_nabijanie_cez_kabel

Po viac ako siedmich rokoch by mohol byť čoskoro čas rozlúčiť sa s nabíjacím káblom spoločnosti Apple.

Ming-Chi Kuo, ktorý je popredným analytikom na produkty a služby spoločnosti Apple, pracujúci pre TF International Securities, poznamenal: “Spoločnosť môže v roku 2021 odstrániť nabíjací kábel a port na svojich prémiových modeloch iPhonov. Spoločnosť sa podľa tohto analytika namiesto toho rozhodne pre kompletné bezdrôtové zariadenie, ktorého cieľom je lepšie rozlíšiť drahšie modely telefónov v rámci modelov iPhone. Spoločnosť Apple už v súčasnosti vyrába bezdrôtové dokovacie stanice pre iPhone 8 a nasledujúce modely.

V správe Kuo tiež odhaduje, že spoločnosť Apple v priebehu budúceho roka predstaví päť nových modelov iPhone. Predpovedá, že spoločnosť v prvej polovici roka predstaví 4,7-palcový model a v druhej polovici roka štyri verzie s podporou 5G siete s displejom 5,4 a 6,1 palca, ktoré budú lacnejšími modelmi a 6,1 a 6,7 palcové modely s vyššími cenami. Kuove predpovede, týkajúce sa predstavenia modelov v druhej polovici roka 2020 je vidno aj v správach analytikov banky JP Morgan, zverejnených začiatkom minulého týždňa.

Predpovede podrobne uvedené v správe, ktoré sú založené na kontrolách dodávateľského reťazca, sú nakoniec samozrejme iba predpoveďami. Apple na žiadosť o komentár k týmto správam neodpovedala.

Po niekoľkých rokoch relatívne stagnujúcich dizajnov modelov iPhonov by však bol tento krok zbavenia sa nabíjacieho otvoru pri niektorých modeloch významnou zmenou. A táto kategória produktov by zároveň mohla získať podporu. Aj keď iPhone zostáva jediným najväčším zdrojom príjmu spoločnosti Apple, predaje v posledných štvrťrokoch poklesli.

Správa tiež naznačuje, že nabíjací kábel s označením “lightning“ by mohol byť na ceste k dlhému zoznamu technológií, ktoré spoločnosť Apple v priebehu rokov zatratila, čo občas malo za následok zmätok okolo priemyselných štandardov a do ktorých technologických doplnkov by zákazníci mali z dlhodobého hľadiska investovať.

V roku 1998 vyšiel iMac, ktorý – na hrôzu niektorých zákazníkov – mal odstránenú disketovú mechaniku, ktorá obsahovala len prepisovateľnú CD mechaniku. O desať rokov neskôr spoločnosť Apple vydala MacBook Air s problémovým pripájaním externých diskov.

Podobne, súčasné notebooky spoločnosti Apple už neprichádzajú s tradičnými USB portmi, namiesto toho sa rozhodujú pre tenší doplnok USB-C, ale robia to preto, aby používatelia, ktorí chcú používať staršie technológie musia kupovať adaptéry.

V roku 2012 sa spoločnosť Apple ukončiť podporovať širší konektor pre nabíjanie u svojich iPhonov a rozhodla sa pre tenšiu možnosť. Spoločnosť postupne vyraďovala tento širší kábel aj zo svojich dizajnov okolo iPadu.

Konektor pre slúchadlá bol odstránený v roku 2016 s modelom iPhone 7.

To znamená, že zbavenie sa nabíjacie kábla by viedlo ku kompletne bezdrôtovému iPhonu. Prinajmenšom by takýto krok pomohol predaju zariadenia AirPods potom, čo spoločnosť Apple tento rok oznámila prémiovú verziu bezdrôtových slúchadiel.

 

Zdroj: CNN

Facebook komentár