Nová výroba Apple Watch pre rok 2021 čelí komplikáciám.

Nová výroba Apple Watch pre rok 2021 čelí komplikáciám.

Spoločnosť Apple odložila výrobu nových modelov Apple Watch, pretože pri ich výrobe čelí výzvam.

Po spustení malosériovej výroby sa spoločnosť podľa správy od Nikkei Asia stretla so sklamaním kvality ohľadom dokončenej montáže. Ľudia, ktorí s Nikkei Asia hovorili, pripisujú oneskorenie výroby novému, komplikovanému dizajnu, vrátane nového senzora krvného tlaku a vodotesnosti.

Spoločnosť Apple zvyčajne vydáva nové modely hodiniek Apple Watch a iPhone v septembri alebo októbri, aj keď spoločnosť zatiaľ vydanie v rámci tohto roku neoznámila. Spoločnosť Apple nezverejňuje čísla predajov zariadenia Apple Watch, ale jedná sa o najväčšia súčasť divízie nositeľných zariadení skupiny Apple, ktorá za rok 2020 vykázala tržby 30,62 miliardy dolárov.

Správa zdôrazňuje technické výzvy, ktorým Apple každoročne čelí, keď pred jesenným uvedením na trh rozširuje rozsiahle výrobné linky, aby sa zabezpečilo, že po uvedení na trh bude dostatok nových pomôcok na uspokojenie ohromného dopytu po zariadeniach spoločnosti Apple, pričom sa musí zachovávať anonymita okolo vydania produktu.

Správa Nikkei nenaznačovala, že by Apple mohla odložiť uvedenie nových hodiniek Apple Watch na trh, aj keď uvádza, že to môže mať vplyv na plány spoločnosti Apple po predstavení nových hodiniek.

Spoločnosť Apple má tzv. rigidný prototypový výrobný systém, v rámci ktorého produkuje stále väčší počet utajených nových produktov, na základe čoho musí riešiť problémy s výrobou niekoľko mesiacov pred uvedením nových produktov na trh. Potom, čo Apple navrhne nový produkt, jeho inžinieri odletia do zazmluvných tovární v Ázii, aby problémy vo výrobe vyriešili, čim zaistia, že spoločnosť dokáže v krátkom časovom rámci poskytnúť trhu milióny zariadení pri dodržaní štandardov kvality spoločnosti.

V minulosti spoločnosť Apple čelila problémom s výrobou, ktoré ovplyvnili jesenné uvedenie na trh, aj keď spoločnosť spravidla svoje operácie nekomentuje.

V minulom roku, kedy v rámci pandémie musela zavŕšiť cestou do Ázie, boli v októbri uvedené na trh dva modely iPhone 12 a dva ďalšie modely boli uvedené na trh v novembri, čo predstavuje 2-týždenné omeškanie, než je obvyklý plán spoločnosti Apple. V roku 2017 spoločnosť Apple predstavila zásadný redizajn iPhonu s názvom iPhone X, ktorého bolo niekoľko týždňov po jeho novembrovom vydaní nedostatok, z dôvodu množiacich sa informácií, ktoré naznačovali, že s fotoaparátom na rozpoznávanie tváre, s názvom Face ID boli vo výrobe problémy.

V spoločnosti Apple tieto informácie odmietli komentovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Nikkei Asia

Facebook komentár